Jak można schudnąć naturalnie

Odchudzanie jest tak samo ważne, co jesz, jak to, czego nie jesz – zdrowe ciało potrzebuje zbilansowanej diety. Dokonywanie niewielkich, stopniowych zmian w diecie i stylu życia może mieć ogromny wpływ na twoje zdrowie i samopoczucie.

Zacznij od zmian, które są łatwe do wprowadzenia i które pasują do Twojego stylu życia, na przykład chodzenie do pracy zamiast wsiadania do autobusu lub wybór jabłka zamiast ciastka (lub pięciu) będzie miało wiele korzyści zdrowotnych, nie tylko dla talii, ale także dla Twojego umysłu.

Musisz zbilansować dietę

Jeśli starasz się schudnąć, staraj się nie ulegać pokusie ekstremalnych planów diety lub najnowszej “diety spalającej tłuszcz”. Mogą one wydawać się szybkie rozwiązanie i początkowo, można schudnąć szybko, ale często powodują niezdrowe yo-yoing masy ciała. Utrata masy ciała zbyt szybko skutkuje stratami zarówno mięśni, jak i tłuszczu.

Mięśnie są ważne dla spalania kalorii, więc w celu zapewnienia utraty wagi jest głównie tkanki tłuszczowej, staraj się stracić około 0,5-1 kg tygodniowo na swojej podróży odchudzania. Przyrost masy ciała nie dzieje się z dnia na dzień, a także utrata masy ciała, więc staraj się być cierpliwy w osiąganiu celów.

Pamiętaj, że nie można schudnąć, chyba że jesteś w “ujemnym bilansie energetycznym”, co oznacza, że ilość kalorii, które spalają twoje ciało, powinna być większa niż ilość, którą spożywasz. Ograniczenie kalorii około 500kcal dziennie, w połączeniu z ćwiczeniami pomoże osiągnąć swoje cele odchudzania. Nie musisz liczyć kalorii ani zbytnio grzęźnąć, sprawdzając każdą etykietę żywności, ale wystarczy mały wysiłek, aby być bardziej świadomym tego, co jesz.

Jedz dietę pełną kolorów

Przekąski na różnych owoców i warzyw w ciągu dnia. Są one o niskiej zawartości tłuszczu i kalorii i zaleca się, aby mieć pięć do siedmiu porcji dziennie. Są one wypełnione witaminami i minerałami, które pomagają zaspokoić zapotrzebowanie na składniki odżywcze i są bogate w błonnik, co jest ważne dla tych, którzy chcą czuć się pełni. Pamiętaj, że wyciskanie owoców usuwa błonnik, więc całe owoce są lepsze, jeśli chcesz uzyskać pełne korzyści zdrowotne.

Jedz regularne posiłki. Regularne posiłki w ramach diety odchudzającej nie tylko utrzymują uczucie pełniejszego brzucha, ale także pomagają utrzymać poziom cukru we krwi przez cały dzień. Może to zapobiec łaknieniu cukru później wieczorem. Możesz myśleć, że oszczędzasz na kaloriach, jeśli pominiesz śniadanie lub lunch, ale może to skończyć się pragnieniem słodkich, wysokokalorycznych przekąsek i produktów spożywczych w ciągu dnia, co często może prowadzić do nadmiernego spożycia kalorii.

Należy pamiętać o wielkości porcji. Kontrola wielkości porcji może być jednym z najważniejszych kroków do sukcesu w planie odchudzania. Po prostu czujność co do wielkości porcji może zapobiec biernemu nadmiernemu jedzeniu, np. mała, średnia i duża porcja makaronu zawiera odpowiednio 150 kcal, 250 kcal i 375 kcal. Wybór płytki o średnicy, która nie przekracza długości dłoni może być przydatnym przewodnikiem.

Jedz więcej błonnika

Dążyć do połowy talerza obiadowego składa się z warzyw, część mięsa / ryby powinny być o wielkości dłoni, a pozostała część talerza powinny być podjęte z złożonych węglowodanów, takich jak brązowy makaron/ryż lub skromny ziemniak (ze skórkami na).

Błonnik znajduje się w owsie, owocach i warzywach, zbożach pełnoziarnistych i chlebie siewnym. Zaleca się, aby jeść 30-35g błonnika dziennie, dlatego ważne jest, aby uwzględnić pokarmy bogate w błonnik w posiłkach i przekąskach. Błonnik zapewnia masę, pomagając Ci dłużej czuć się pełniejszym, więc naturalnie jesz mniej, ale nadal czujesz się nasycony.

Wybierz posiłki z objętością. Wybierając pokarmy, które są naturalnie niższe w kaloriach na gram, możesz mieć większą objętość (większą porcję), co oznacza, że masz więcej huku za swoje pieniądze. Są to pokarmy, które na ogół mają wysoką zawartość wody. Na przykład ziemniaki mają wyższą zawartość wody i niższą gęstość energii niż ryż lub makaron, więc możesz mieć większą objętość ziemniaków niż ryż lub makaron dla tej samej porcji węglowodanów.

Smażona lub sałatka liściasta to świetne przykłady potraw o dużej objętości – można tu zakraść dużo warzyw, im więcej, tym weselej. Duża ilość pokarmu pobudza uczucie sytości, pomagając Ci poczuć się pełnym.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *