Zamki i klasztory w legendach i baśniach polskich- Zenon Gierała

Piękna książka, która zaskakuję objętością i graficznym przygotowaniem. Coś niezwykłego dla wielbicieli legend i baśni. Każda „księżniczka” będzie zachwycona tym prezentem.

Książka to piękne zebranie legend i baśni związanych z zamkami i klasztorami. To bardzo bogaty zbiór zawierający ponad 110 opowieści, które podzielone zostały według regionów Polski. Wyobraźcie sobie jaką objętość ma ta książka. Jednak historie przedstawione w tej książce są niedługie, liczą kilka stron. Przeczytanie jednej opowieści zajmuje nie więcej niż dziesięć minut. Litery są duże więc dzieci same mogą czytać, tym bardziej że zachęcą je do tego liczne, piękne ryciny ilustrujące obiekt legendy.

Gdy książka trafiła w nasze ręce nie mogłyśmy powstrzymać zachwytu i o czy same się do niej śmieją. Tak zareaguje chyba każdy kto będzie mógł spotkać się z tym wyjątkowym dziełem. Wydawnictwo Jedność drobiazgowo zadbało o jej wygląd i każdy element tej książki jest dopracowany w każdym calu.

Autorem Zenon Gierała pisarz, publicysta, znawca polskich legend, autor książek dedykowanych dzieciom i młodzieży oraz wszystkim miłośnikom podań dotyczących najwcześniejszych dziejów ziem polskich.

Nie sposób przejść obojętnie obok tej ogromnej formatem i objętością książki. Na uwagę zasługuje dobrze przygotowany rys historyczny który pokazuje niezwykłej skrupulatności Autora podczas przygotowań do pracy nad tą publikacją. Lekturę ułatwia bardzo przemyślany podział legend i baśni według miejsca powstania. Pozwala to szybko i intuicyjnie znaleźć historie, które zainteresują mieszkańców konkretnych regionów.
Trudne terminy zostały wyjaśniane w dolnym przypisie. Tam też pojawiają się uwagi które mogą nadawać szerszy kontekst opowieści.

Nie możemy się napatrzyć na tą książkę. Piękne wydanie które zachwyci każdego kto będzie miał z nią do czynienia. Twarda oprawa, a w niej wycięto zarys klucza, tłoczony tytuł. Takie wydawnictwa to dzisiaj prawdziwy rarytas. I warto potrzymać tę publikację w ręku.

Autor: Zenon Gierała
Tytuł: „Zamki i klasztory w legendach i baśniach polskich”
Wydawnictwo: Jedność
Data premiery: 2019
Oprawa: twarda
Format: 200 × 270 mm
Liczba stron: ok. 700
ISBN: 9788381441261

Dziękujemy wydawnictwu Jedność za udostępnienie tej wyjątkowej książki!