„Kuchnia dla zabieganych: dania przygotowane w weekend na cały tydzień”. Anne Loiseau

Książka „Kuchnia dla zabieganych: dania przygotowane w weekend na cały tydzień” to publikacja którą każda zapracowana i zabiegana osoba powinna mieć w swojej podręcznej biblioteczce.

kuchnia dla zabieganychKsiążka pomaga zaplanować i przygotować posiłki na kilka dni. Książka rozpoczyna się wstępem, kolejną jej częścią jest opis podstawowych składników- ta część jest dość obszerna, w tej części znajdziemy sposób przygotowania poszczególnych produktów które wykorzystamy do przygotowania właściwych potraw.  i ostatnia część to gotowe przepisy na łatwe przepisy które można w prosty sposób przygotować.

Podstawową zasadą tej kuchni jest właściwa organizacja która pozwala przygotować tzw. „bazę” czyli podstawę do przygotowywania dań których przepisy zostały podane w dalszej części książki.

Publikacja zawiera też spis produktów, które będą nam potrzebne do przygotowywania dań. W książce przy przepisach na składniki tzw. „bazy” mamy podany czas jaki mogą przebywać one  w lodówce, podany jest też czas potrzebny na przygotowanie i czas gotowania samego produktu finalnego. Podana też jest liczba na ile osób jest to porcja. Dodatkowo przy każdym przepisie jest miejsce na własne notatki czy też pomysły. Na końcu książki mamy przykładowy gotowy plan jadłospisu na tydzień i pustą kartkę do przygotowania takiego planu.

Bardzo przydatnym gadżetem są samoprzylepne nalepki na opakowania do produktów z „bazy’. Ułatwią one bardzo zachowanie porządku w lodówce.

Książka jest bardzo pomocna osobom które przygotowują posiłki na parę dni wcześniej. A przepisy są proste i warte uwagi i wypróbowania.

Dziękujemy wydawnictwu Jedność za egzemplarz książki do recenzji.

logo_wydawnictwo_jedność kopia