„Duchowni o duchownych” opowiadają Arturowi Nowakowi

Książka bardzo na czasie…. Trzeba wiedzieć, że w Polsce mieszka kilka tysięcy byłych księży i zakonników. Jak żyją, co się z nimi dzieję? Artur Nowak odsłania nam częściowo ich życie, zadaję trafne pytania. 

DUCHOWNI-O-DUCHOWNYCH-1

To książka którą warto aby przeczytali Ci dla których wiara i kościół jest ważny. W naszym kraju od urodzenia do śmierci towarzyszy nam kapłan. Znamy ich pod postacią mędrców i wybrańców ale też jako materialistów i hipokrytów. Jacy są naprawdę?

Publikacja to spis imiennych nie anonimowych ośmiu rozmów, jakie Artur Nowak przeprowadził  z aktualnie pracującymi księżmi katolickimi bądź też byłymi, którzy przeszli do innych kościołów chrześcijańskich, pracującymi zagranicą…
Tematyka rozmów, dotyczy głównie polskiego kościoła a dokładnie wszystkiego tego co dotyczy księży, więc przeczytamy tam dużo o kształceniu księży, pracy w parafiach, relacjach międzyludzkich.

Wszyscy rozmówcy wypowiadają się pod imieniem i nazwiskiem: Marcin Wójcik – były kleryk, Robert Samborski – były diakon, Marcin Kuśmierek – były ksiądz, Lesław Juszczyszyn – były ksiądz, Piotr Szeląg – były ksiądz, Maciej Biskup – dominikanin, Tomasz Dostatni – dominikanin, Kasper Mariusz Kaproń – franciszkanin, Kazimierz Bem – pastor.

Nie ma tu nic, czego bym nie wiedziała. Autor zebrał w jednym miejscu spostrzeżenia, różnych osób przez chwilę będących częścią tego systemu. Przez pierwsze kilkanaście stron nie mogłam się od niej oderwać. Gdzieś w głosie kołatała myśl „jak to jest możliwe”? Najpierw była historia kleryka, potem diakon, ksiądz….

Chce tu mocno podkreślić, że książka nie jest atakiem na Kościół. Jest przygotowana bardzo dobrze,  zrównoważona w tonie, bez agresji. Dobrze udokumentowana.

Książka „Duchowni o duchownych” została wydana przez Wydawnictwo Od deski do deski w serii Nie/Zwykłe rozmowy. Autor Artur Nowak brał udział w realizacji filmu braci Sekielskich – „Tylko nie mów nikomu”. Książka i film to dwa odrębne przedsięwzięcia, ale mówią o podobnych sprawach. Nasze rozważania o firmie „Tylko nie mów nikomu” możesz przeczytać —-> TU.

  • ISBN: 9788365157911
  • okładka: miękka ze skrzydełkami
  • liczba stron: 200
  • cena okładkowa: 30.00

Dziękujemy Wydawnictwu „OD DESKI DO DESKI” za egzemplarz książki 🙂

OdDeskiDoDeski-logo655