„Niewyjaśnione tajemnice”. Joel Levy

„Niewyjaśnione tajemnice” Joel Levy to książka, która pobudza wyobraźnię i ciekawość. Książka opisuje wiele ciekawostek o których coś tam, gdzieś słyszeliśmy. A dzięki temu zbiorowi dotrzemy do wielu ciekawych informacji o których nie mieliśmy pojęcia.

Niewyjaśnione tajemniceAutor książki opisuje wiele niecodziennych historii i ciekawostek które nurtują zwykłych ludzi a nie mają czasu czy też ochoty przeszukiwać tomów książek w poszukiwaniu informacji o danej ciekawostce.

Niewyjaśnione tajemnice7Książka została podzielona na kilka części, która oznaczone są kolejnymi kolorami: tajemnicze miejsca, tajemnicze zdarzenia, dziwne doniesienia oraz zagadkowe artefakty. Opisane zostało 39 tajemnic. Mnie osobiście najbardziej zainteresował rozdział o tajemniczych miejscach. Bo jak wyjaśnić jak powstały niektóre monstrualne budynki? To bardzo interesujący temat.

Niewyjaśnione tajemnice1Dobór tematów w książce jest bardzo ciekawy, jednak jej dużym minusem jest bardzo słaba strona edytorska, która przejawia się w błędach typu uciętych czy też nie dokończonych zdaniach co jest ogromnym minusem książki i bardzo obniża jej wartość merytoryczną.

Publikacja została graficznie pięknie wydana przede wszystkim piękny front do tego ładne, bardzo dobrej jakości zdjęcia, które są największym atutem tej książki. Została ona wydana na grubym, błyszczącym papierze co jest plusem bo obrazki ładnie się prezentują jednak podczas wieczornego czytania odbijające światło może powodować dyskomfort.

Niewyjaśnione tajemnice4 Niewyjaśnione tajemnice3

 

 

 

 

 

 

Bardzo szkoda, że książka została tak mało dopracowana i jest w niej dużo błędów i niedociągnięć. Zastanawia mnie kto dopuścił do druku tak słabą w edycji książkę, która gdyby była idealnie dopracowana była by arcydziełem.

Niewyjaśnione tajemnice5 Niewyjaśnione tajemnice2

 

 

 

 

 

Książkę polecam przede wszystkim którzy wkraczają w świat  nie wyjaśnionych tajemnic, którzy dopiero zaczynają zgłębiać te opowieści.

Dziękujemy wydawnictwu almapress za egzemplarz książki do recenzji.

alma-press