„(Nie)miłość. Z tobą i bez ciebie” Natasza Socha

W książce „(NIE) MIŁOŚĆ Z TOBĄ I BEZ CIEBIE „- poznajemy problemy małżeńskie  Cecylii i Wiktora, którzy od dawna chcieli się rozwieść. I prawdopodobnie by się tak stało gdyby nie wypadek któremu uległa główna bohaterka.
(nie)milosc z toba i bez ciebieTo zdarzenie wywróciło życie kobiety do góry nogami bo trafiła ona na wózek inwalidzki.Od tej chwili Cecylia potrzebuje pomocy właściwie przy każdej czynności. Dlatego też rezygnuje z odejścia od męża. Jest bardzo nieszczęśliwa ale nie ma innego wyjścia jak tylko pozostać z mężem i podjąć walkę o odzyskanie sprawności.

Chcę być kochana. W całym tym zawarowanym świecie, w całym tym systemie wzajemnych relacji układów, tak naprawdę tylko miłość potrafi wszystko wyprostować. Człowiek, który kocha i który jest kochany, rozsupłuje supełki bez większych problemów, nie szamocząc się przy tym i nie obcierając sobie palców.

Ta książka wciągnęła mnie już od pierwszej strony i nie chciałam skończyć. Sprawił to styl pisarski Nataszy Sochy, autorki książki. O problemach bardzo trudnych pisze lekko i swobodnie, ale jednocześnie skłania czytelnika do refleksji nad jego własnym związkiem czy też relacją.

Małżeństwo nie jest porcelanową filiżanką, która upada na podłogę i od razu pęka na pół. To raczej lata wyszczerbień i drobnych rys, które koniec końców prowadzą do tego samego – przychodzi taki dzień, w którym nie można się już z niej napić.

Dla mnie największym atutem tej książki są jej bohaterowie, są oni niezwykle prawdziwi i naturalni, tacy realni. Są jak sąsiedzi albo ktoś z najbliższej rodziny. Dlatego tak bardzo człowiek się z nimi zżyje i rozumie ich rozterki.

Sumienie ludzkie jest czymś skandalicznie wkurzającym. Milczy przez długi czas uśpione albo nieobecne, ale kiedy o nim zapominasz, podnosi swój łeb i patrzy Ci pytająco w oczy. Zagłada w myśli. I nic nie mówi. Kompletnie nic. A milczenie jest czasem o wiele głośniejsze niż strzał z karabinu.

Książka jest bardzo mądrą i dojrzałą opowieścią o dwojgu ludzi którzy nie chcą już być razem, tworzyć związku ale jednocześnie chcą być razem. I nie potrafią się rozstać, a czy tak się jednak stanie musicie przekonać się sami i przeczytać tę książkę.

Magdalena

Dziękujemy wydawnictwu EDIPRESSE za egzemplarz książki do recenzji.

EDIPRESSE