„Kobiety nieidealne. Joanna” Magdalena Kawka, Małgorzata Hayles

Seria o czterdziestoletnich kobietach „Kobiety nieidealne” jest piękna i bardzo nam się podoba! Opowiada o cudownych kobietach, pełnych życia, naturalnych, mówi o kobietach takich jak my. Pokazują nam, że mamy prawo być nieidealne i przez to możemy być sobą i czujmy się z tym dobrze.

kobiety nieidealne

W trzeciej części poznajemy wycofaną Joannę, która jednak potrafi zaskoczyć. Bo znacie kogoś kto z wakacji do Tunezji przywozi męża Araba? Joanna sama była przerażona swoimi odważnymi decyzjami. Jednak okazało się, że takie tempo bardzo jej odpowiada. Dziewczyna próbuje zrozumieć nastoletnią córkę oraz „egzotycznego męża”. A zrozumieć człowieka który dopiero rozpoczyna swoją przygodę z językiem polskim nie jest łatwo…
Dodatkowo nasza bohaterka żyje nowo otwartą restauracją. Wraz z Izą radzi sobie jak może, jednak są osoby, które próbuje kobietom zaszkodzić. Co z tego wyniknie?

Ta książka to ciekawe pokazanie problemu międzykulturowego małżeństwa. Joanna i Hamza muszą walczyć z polskimi formalnościami, które do najprzyjemniejszych nie należą. Bardzo spodobał i zaangażował mnie wątek pokazujący różnice kulturowe tego małżeństwa.

Lubie czytać tą serię. Autorki bardzo rzeczywiście kreują świat Izy, Basi, Magdy i Joanny. Są takie jak my, mają podobne problemy z pracą, domem, związkiem, rodziną. Wszystkie walczymy i nie poddajemy się. Książka to też duża dawka pozytywnych emocji i humoru.

Współpraca Magdaleny Kawki i Małgorzaty Hayles wychodzi bardzo dobrze. Powieść czytało się bardzo szybko, Fabuła jest bardzo ciekawa. Książka (jak i cała seria) to lekka lektura idealna na wieczór lub weekend. Warto jednak zacząć od pierwszego tomu (nie jest to koniecznie), ponieważ każda książka opowiada losy innej bohaterki. Zaczynając od początku, będziecie znać ich perypetie w chronologicznej kolejności.Jeśli znacie kogoś, kto uwielbia obyczajowe powieści, to ten cykl sprawdzi się na idealny prezent. Polecam!

Marta

Replika