„Bezcenny dar” Jim Stovall

„Bezcenny dar” to  książka mówiąca o najważniejszych wartościach, ale i o rzeczach i osobach które w naszym życiu powinny odgrywać najważniejszą rolę. Nasze życie pędzi niemiłosiernie i często zapominamy co w nim jest najważniejsze. 

Bezcenny dar

Problemów możemy uniknąć jedynie dzięki rozsądkowi, rozsądku zaś uczymy się właśnie w obliczu problemów.

Książka jest wydana w niewielkiej formie a jej treść jest podana lekko i przyjemnie. Dzięki temu idealnie trafia do dzieci i tej mniejszej młodzieży, ale myślę, że starsi czytelnicy też odnajdą coś co ich zainteresuje i może zmieni podejście do życia. Jest to książka o przesłaniu filozoficznym, z pięknymi przesłaniami i myślami.

Przyczyną życiowych tragedii są nie tyle wielkie porażki, ile tęsknota za najprostszymi przyjemnościami i życzliwymi gestami, których nie doświadczyliśmy.

Fabuła jest tak skonstruowana, że każdy dar opisany jest jako oddzielny rozdział. Trochę brakuje mi tego żeby te dary były trochę bardziej rozpisane, szczegółowiej. To taki dość istotny szczegół który spłyca trochę przesłanie książki.

Niektórzy mają wspaniałe rodziny. Inni muszą je dopiero znaleźć lub stworzyć. Być członkiem rodziny to niezwykły zaszczyt, na który zasłużyć sobie można jedynie miłością.

Książka jest powieścią fabularną która właściwie przekształca się w poradnik.

Autorem książki jest Jim Stovall. Jest on jednym z Uważany jest on jednym z najpopularniejszych i najwybitniejszych mówców na całym świecie. Jest osobą niewidomą, ale ta niepełnosprawność nie przeszkodziła mu w osiągnięciu wielu życiowych sukcesów.

Inni nie muszą pasjonować się twoimi marzeniami. Najważniejsze, żebyś to ty uważał je za coś fascynującego.

Książkę Wam polecamy serdecznie, przyniosła nam wyciszenie i spokój, co prawda nie wskazała właściwej drogi, ale może inni czytelnicy odnajdą w niej odpowiedzi na nurtujące ich pytania. POLECAMY!

Dziękujemy Wydawnictwu Replika za egzemplarz książki do recenzji.

Replika