„Władimir Putin. Wywiad, którego nie było”. Arleta Bojke

Arleta Bojke, autorka książki „Władimir Putin. Wywiad, którego nie było” nigdy nie dostąpiła zaszczytu spotkana bohatera dlatego zrodził się w jej głowie pomysł na tą książkę. 

PutinW książce autorka stawia pytania które chciała by zadać Władimirowi Putinowi i stara się znaleźć na nie odpowiedzi, cytując różne wypowiedzi Prezydenta Rosji.

Książka jest opowieścią o pracy dziennikarza telewizyjnego który jest w samym centrum wydarzeń ważnych dla świata.

Z książki wyłania się obraz Putina który łączy cechy rosyjskiego cara i wciąż uwielbianego przez wielu Rosjan Stalina. W oczach mieszkańców Federacji Rosyjskiej Putin jest wszechmocnym władcą, srogim, ale jednocześnie sprawiedliwościowym ojcem, który corocznie spotyka się na wizji ze swoimi rodakami.
Obraz Rosji który wyłania się z książki jest przerażający, straszny i okrutny. To kraj, w którym człowieka nie jest nic wart.

Ta pożycia napisana jest żywiołowo, styl jest bardzo dynamiczny i bardzo ciekawy, widać tu rękę doświadczonej dziennikarki.

Putin nigdy mnie bardzo nie interesował jednak to postać kontrowersyjna o której warto się czegoś dowiedzieć czy poznać jego sposób myślenia. Dlatego warto przeczytać tą książkę.

Dziękujemy wydawnictwu PWN za egzemplarz książki do recenzji.

PWN-logo