„Szalona wiosna” Aleksandra Tyl

„Szalona wiosna” zupełnie nie przypomina żadnej historii obyczajowej, którą czytałam. Wszystkie książki autorki w tej serii zaskakują pomysłami na fabułę.

szalona

Po „Magicznym lecie”, „Karmelowej jesieni” i „Anielskiej zimie” nadszedł czas na „Szaloną wiosnę”! „Szaloną wiosną” zakończyłam czytać cykl „Cztery pory roku”. Powieść stanowi zwieńczenie serii, ale można przeczytać nie znając poprzednich trzech.  Jednak ja polecam czytać po kolei. Wtedy pozna się więcej smaczków i dużo lepiej pozna bohaterów, nawet tych drugoplanowych.I łatwiej będzie „lawirować” między wątkami.

Autorka przypomina nam dobrze znanych bohaterów: Dorotę, Alicję, Kaie,Mariannę oraz ciocię Józefinę. Początek jest dość nierealny. Kochanka, narzeczony, rozczarowanie, szaman, świadomość Doroty w wyniku pomyłki trafi do ciała zupełnie obcego mężczyzny…

W ostatniej części serii autorka stawia na ukazanie relacji międzyludzkich, związków partnerskich. Szczególnie widać to w historii bohaterów: starsze małżeństwo gdzie Zosia ukrywa swoją chorobę przed mężem, by go nie martwić; Alicja siostra Doroty ma kłopoty finansowe- jej galeria sztuki nie przynosi zysków, na dodatek ma problem z upartym wandalem.

Książki są grube co jest ich ogromnym atutem, pięknie wydane.I przyciągają wzrok. Ich atutem jest wciągająca i ciekawa fabuła oraz styl, jakim operuje autorka, który jest lekki i bardzo przyjemny w odbiorze. 459 stron „Szalonej wiosny” przeczytałam w niecałe dwa dni ( poprzednie też tak szybko się czyta). Bardzo podoba mi się podział na rozdziały, dzięki czemu jej budowa jest przejrzysta i pozwala szybko wrócić do miejsca w którym się skończyło, albo chciało wrócić.

Seria „Cztery pory roku” należy do moich ulubionych i przeczytałam je wszystkie 🙂  Nie ukrywam, że żal mi rozstać się z jej bohaterami. Cykl z porami roku przypadł mi bardzo do gustu, była to wspaniała przygoda. Aleksandrą Tyl ofiarowuje swoim czytelnikom ogromną gamę emocji: śmiech i łzy, radość i wzruszenie.

Marta

Dziękujemy wydawnictwu prozami za udostępnienie książki 🙂

prozami