„Przepisy Joli. Od śniadania do kolacji”. Jola Caputa

„Przepisy Joli” znałam tylko z internetu i obserwowałam rosnącą popularność tej blogerki kurialnej. Bardzo zainteresowało mnie papierowe wydanie jej pomysłów na gotowanie.

jola okladka jola1Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie twarda oprawa, twardszy papier, a nie ten śliski. Najważniejsze jednak są przepisy. Są proste, różnorodne. To chyba najważniejsze, w dodatku obok przepisu mamy za każdym razem zdjęcie danej potrawy, więc wiemy czego możemy oczekiwać.

Książka została wydana z ogromną pieczołowitością, każdy jej szczegół został dopracowany, a piękne zdjęcia potraw które zajmują stronę na przeciwko przepisu dodają atrakcyjności gotowaniu. Bogata kolorystyka tej pozycji jest jej dodatkowym atutem. Na końcu książki wydrukowano dość dużo kartek na własne notatki czy to na zapisanie eksperymentów z potrawami czy jakiś własnych uwag.

 

jola2Przepisy nie są skomplikowane a lista zakupów jest skromna i nie jest wyszukana i kosztowna.
Przepisy są proste do wykonania i zapisane zrozumiałym, prostym językiem. W tej „innej książce kucharskiej” znajdziemy recepturę na zupy, bułki, makaron czy pierogi. Ale też na wiele innych potraw.

Książka została podzielona na pory roku i zostały przeszeregowane im sezonowe potrawy, które komponowane są z sezonowych warzyw i owoców. Są to propozycje na śniadania, obiady i kolacje.

Co ciekawe próżno szukać tych przepisów w internecie, bo są to zupełnie nowe receptury i pomysły jeszcze nie publikowane na stronie Joli.

jola3Jola Caputa jest autorką przepisów zawartych w książce „Przepisy Joli. Od śniadania do kolacji” bloga i profilu na Facebooku który ma bardzo wielu fanów. Gotowanie jest jej pasją i przekonuje do potraw domowych i bardzo prostych, smacznych.

Osobiście nie przepadamy za gotowaniem, jakoś nie sprawia nam to wyjątkowej przyjemności, ale z tą książką warto popróbować swoich sił w kuchni i chyba tak zrobimy.

 

 

Dziękujemy Wydawnictwu Edipresse za egzemplarz książki do recenzji.

EDIPRESSE