„Wszystko się zaczyna” Joanna Kruszewska

Piękna książka która jest lustrem przeciętnej rodziny.Wielopokoleniowej rodziny. Z jej plusami i minusami.

wszystko

Martę, bohaterkę powieści autorstwa Joanny Kruszewskiej niektóre czytelniczki poznały już za sprawą książki „Nic się nie kończy”. Obie książki zostały opublikowane nakładem Wydawnictwa Replika i można je czytać razem lub osobno. Ja przeczytałam drugą część :-).  To lektura dla każdego który lubi czytać dobrze opowiedziane historię.

Z informacji o książkach znalezionych w internecie wiem, że ponownie spotykamy się z bohaterami powieści „Nic się nie kończy”. Marta ze swoją babcią (Halina) mieszkają już gdzieś indziej (mała nadmorska miejscowość), a tam obie panie odnajdują spokój i radość z dnia codziennego. Krzysztof, narzeczony Marty, wciąż mieszka w rodzinnym mieście. Ślub zbliża się wielkimi krokami, a ich związek przeżywa kryzys i znajduje się pod wielkim znakiem zapytania. Czy oboje będą gotowi na poświęcenia? Czy są wstanie wypracować kompromis? Jak wyobrażają sobie swoje życie razem?

Autorka książki bardzo mocno pokazuje, że powinniśmy walczyć o swoją niezależność, możliwość decydowania o sobie i zawsze starać kierować się sercem. Książka pokazuje, że życie i los może nam dać mocno w kość ale to co nam szykuje może też być piękne.

Książka to obraz życie wielopokoleniowej współczesnej rodziny. Obraz ten został przedstawiony w dobry sposób. Bez zbędnej przesady, niczego nie ukrywając. przedstawia to w dosadny sposób, niczego nie ukrywając.

Bohaterowie tej przyjemnej książki bardzo przypadli mi do gustu. Są są niezwykle barwni i życiowi. Mamy tutaj wiele zaskakujących zwrotów akcji i różne sposoby rozwiązywania problemów. Książkę czyta się szybko. Nie ma „nudnych fragmentów” czy przydługich opisów.

Data wydania: 2019
Data premiery: 15 stycznia 2019
ISBN: 978-83-7674-745-3
Format: 130×200
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 368
Kategoria: Literatura współczesna

Dziękujemy Wydawnictwu Replika za książkę i dobrą współprace 🙂 I zachęcamy do czytania innych ciekawych książek tego wydawnictwa. Będzie u nas więcej nowości 🙂

Marta

Replika