„Mów własnym głosem” Regina Brett

Kolejna książka Reginy Brett która ma na celu motywowanie ludzi do działania. Tym razem jest to książka bardzo wyjątkowa, bo dedykowana dla Polek i Polaków.

mów

To już piąta książka autorki. Kolejna książka w której mamy lekcja życia, która nas wspiera i pozwala zastanowić się nad tym co jest ważne, podnosi na duchu i motywuje do działania!
Lubie czytać książki tej autorki dlatego, że podzielone są na lekcje, do której w każdej chwili można wrócić. Każda książka to jej przeżycia i wydarzenia. Właśnie dzięki temu, książka staje się bardzo wiarygodna i autentyczna.

Tą książkę czytało mi się wyjątkowo dobrze. Lepiej niż poprzednie, ponieważ  autorka nie pisze aż tak dużo o Bogu. W tekstach pisanych przez autorkę słychać radość z życia, mądrość życiową i dystans połączony z poczuciem humoru. To nie są poradniki z miliardem nakazów izakazów. Czytając książki p. Reginy czuję się bliskość i zrozumienie jakbym rozmawiało się z zakręconą ale bardzo sympatyczną ciocią.

W książce przeczytamy o: marzeniach, samoakceptacji, asertywności, poszerzaniu swojej wiedzy, zaufaniu, autorytetach; porusza ona tematykę odwagi, pewności siebie,.. Autorka zwraca naszą uwagę na pisanie, zachęca abyśmy pisali, jeśli tylko mamy taką wewnętrzną potrzebę, szukali inspiracji i nie bali się tego! Bo to rozwija.

Ciesz się życiem, szczęściem, obfitością, zdrowiem i wolnością tak mocno, jak tylko potrafisz. To od ciebie zależy, jak bardzo otworzysz się na radość. Źródło wszelkiego dobra jest niewyczerpane, ale żeby z niego nabrać, musisz uwolnić się od swojej starej historii. I zacząć opowiadać nową.
Regina Brett

Poszczególne lekcje są napisane takim językiem, że Regina Brett tylko przyciąga do swojego dzieła. Czyta się lekko, przez co zachęca, byśmy czytali dalej, więcej i myśleli nad tym co autorka che nam przekazać.

Szczerze mówiąc nie jestem fanką typowych poradnikach, bo właściwie w żadnym stopniu do mnie nie przemawiają. Jednak książki pani Reginy czytam z zainteresowaniem.

Dziękuje wydawnictwu Insignis za egzemplarz książki.
Marta