„Co nam zostało z tamtych lat. Dziedzictwo PRL”. Jerzy Eisler

Książka „Co nam zostało z tamtych lat. Dziedzictwo PRL”  to zbiór ciekawych opowieści z czasów PRL. Opowiadania są bardzo intrygujące i ciekawe.

PRLJest to zbiór artykułów Jerzego Eislera o różnych aspektach funkcjonowania PRL i wszystkiego tego co nam pozostawiły tamte czasy. Tematyka jest bardzo różna i zawarta została w szesnastu artykułach.

Książka składa się z szesnastu artykułów o różnej tematyce. Artykuły opowiadają realia życia przeciętnego człowieka, ale też pokazują jak ważne było wojsko i jak trudny był trud człowieka powołanego do służby wojskowej.

Poznamy fakty o życiu codziennym w tamtej epoce, o wydarzeniach kulturalnych i politycznych. Bardzo mnie zaciekawiło porównanie PRL i III RP. Bardzo wnikliwe uchwycenie różnic i podobieństw państw o zupełnie różnych ustrojach.

Książkę czyta się bardzo przyjemnie, jednak łatwo dostrzec nierówność w poziomie tekstów. Kilka tekstów jest bardzo słabych i powierzchownych. Te braki ratują inne teksty, eseje na bardzo wysokim poziomie i bardzo ciekawej tematyce.

Minusem książki jest też dużo powtórzeń i to, że kilka esejów ma podobną tematykę.

Mimo tych minusów warto przeczytać książkę aby poznać realia życia w czasach PRL.

Dziękujemy wydawnictwu PWN za egzemplarz książki do recenzji.

PWN-logo