„Szósty po latach”. Agnieszka Lingas-Łoniewska

„Szósty po latach” to powieść Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Pierwsze losy poznaliśmy w pierwszym wydaniu „Szóstego…” Jest to nowa poprawiona wersja  historii z nowym zakończeniem tej opowieści.
Książka tak mnie wciągnęła, że pochłonęłam ją w jeden weekend. Intryguje i nie pozwala skończyć czytać…

szósty po latachAkcja książki „Szósty…” toczy się na Śląsku w Katowicach i Chorzowie, ale zostanie przeniesiona na chwilę do Krakowa.
Głównie wszystko dzieje się w Katowicach gdzie Śląska Grupa Śledcza na czele z szefem Marcinem Langerem śledzi i tropi niebezpiecznego, groźnego i pozbawionego skrupułów i uczuć  seryjnego mordercę zielonookich blondynek. W ujęciu mordercy pomaga policji atrakcyjna pani psycholog- profiler Alicja Szymaczak, jej zadaniem jest stworzenie portretu psychologicznego mordercy, który pomoże poznać kolejne ruchy poszukiwanego człowieka.

” W szóstym dniu Bóg stworzył człowieka – mężczyznę i kobietę. W szóstym dniu… odbiorę Ci życie, bo ja jestem twoim bogiem…”

Postacie w książce są skonstruowane bardzo wyraziście, sylwetek bohaterów są bardzo klarowne i przejrzyste a ich charaktery niezwykle złożone nawet tych drugoplanowych.
Główni bohaterowie Marcin i Alicja wzbudzają ogromne emocje a ich losy w niezwykły sposób się splatają.

Opowieść jest kryminałem z wątkiem romantycznym pełnym emocjonujących zwrotów akcji i bardzo odważnych scen erotycznych opisanych ze szczegółami.

Książkę „Szósty po latach” polecam wszystkim miłośnikom romansów i opowieści z dreszczykiem oraz wątkiem erotycznym.Jeśli chcesz choć na chwilę przenieść się na Śląsk oraz poznać tajniki pracy Śląskiej Grupy Śledczej ta książka jest właśnie dla Ciebie.

Dziękujemy Wydawnictwu Novae Res za egzemplarz książki do recenzji.

novae_res_logo_male@2x