„Wołyń. Krwawa epopeja Polaków tom I. Marek A. Koprowski

Marek A. Koprowski w pierwszym tomie książki „Wołyń. Krwawa epopeja Polaków” przedstawia wstrząsające wspomnienia bezpośrednich świadków wydarzeń na Wołyniu. Czasem są to straszne obrazy ale warto poznać te historie opowiedziane przez naocznych światków.

WołńKsiążka Marka Koprowskiego „Wołyń. Krwawa epopeja Polaków” to taka kronika losów tysięcy naszych rodaków zamordowanych bestialsko przez ukraińskich nacjonalistów.
Autor spisał osobiste historie tych którzy przeżyli ten czas a teraz chcieli i mogli nam opowiedzieć o tamtych tragicznych wydarzeniach.
Te historie są tak poruszające i jednocześnie przerażające, że powinno się je upowszechniać i przekazywać kolejnym pokoleniom tak aby pamięć o tych wydarzeniach nie umarła.

Historie przedstawione w książce zostały uzupełnione zbiorem blisko 50 fotografii, często unikatowych i pochodzących ze zbiorów autora.
Dodatkowym plusem książki jest wyjątkowa lista obrońców Przebraża, ustalonych przez śp. ppłk. Mirosława Łozińskiego.
Dodatkowy atut to twarda oprawa która sprawia, że książka jest trwała i może być czytana przez wiele osób.

Marek A. Koprowski
Dziennikarz – podróżnik, specjalizujący się od kilkunastu lat w problematyce wschodniej. Odbył ponad sto podróży po krajach byłego ZSRR, przemierzając różnymi środkami lokomocji setki tysięcy kilometrów, czego plonem jest kilka książek, w tym „Za Bajkałem”, „Przez stepy Kazachstanu”, „Wołynia dzień dzisiejszy”. W swoich publikacjach koncentruje się na życiu Polaków na dawnych Kresach Rzeczypospolitej, a także w ich skupiskach w dalszym regionach Rosji i Centralnej Azji. Towarzyszy też odradzaniu się struktur Kościoła katolickiego na dawnych postsowieckich terytoriach, od Brześcia po Władywostok. Książka „Po obu stronach Uralu” jest owocem jego przyjaźni ze Zgromadzeniem Słowa Bożego, którego działalności misyjnej na Wschodzie od wielu lat towarzyszy, starając się popularyzować jego dokonania.
https://replika.eu/autor/koprowski-marek/
„Wołyń. Krwawa epopeja Polaków. Tom 1”
ISBN: 978-83-7674-675-3
Liczba stron: 432
Okładka: Twarda z obwolutą
Wymiary: 165 x 240 mm
Książka wydawnictwu Replika za egzemplarz książki do recenzji.
Replika