„Szczęście za horyzontem” Krystyna Mirek

„Szczęście za horyzontem: Krystyny Mirek to powieść która dla niejednego z nas może być oczyszczeniem. A inni odnajdą w niej nadzieję i „światełko w tunelu” zwanym życiem. To powieść, która udowadnia, że nie warto oceniać ludzi po pozorach.

szczescie

Bohaterką książki jest Justyna. Dziewczyna której strasznie komplikuje się życie. W zaawansowanej ciąży ma wypadek samochodowy. Wypiła dwie lampki wina…. Jej bliźniaki umierają…
Ułamek sekundy zmienił wszystko, trauma i wyrzuty sumienia nie dają żyć…
Jej partner Sławek z każdym dniem jest coraz chłodniejszy i obojętny.

„To był ułamek sekundy. Chwila tak krótka, że nikt nie byłby w stanie jej świadomie zauważyć. Zbyt maleńka. Człowiek nie zdąży nawet mrugnąć. Wydaje się, że niewiele może się zdarzyć w tak nikłym ułamku czasu. Czasem jednak ułamek sekundy wystarczy, by komuś zawalił się świat.”

Nasza bohaterka jest u kresu sił. Postanawia „odbyć swoistą pokutę” i pomóc biednej rodzinie Małeckich. Jan ma kłopoty finansowe, beznadziejną pracę i brak czasu dla dzieci. Samotnie wychowuje trójkę dzieci. Czy „spalenie mostów” i próba życia od nowa się uda? Czy da się zapomnieć to co było i zacząć wszystko od początku?

Bajkowo prawda? Niby to się może zdarzyć, ale kto w dzisiejszych czasach wpuści nieznajomą kobietę do swojego domu? Jaka dziewczyna przeprowadzi się do rozwalającej się chaty i zaopiekuje dziećmi i faceta którego nie zna?

Już sam tytuł powieść pokazuje, że definicja szczęścia jest dla każdego z nas czymś innym.W książce doskonale widać jak różne jest to szczęście, i jak szybko wydarzenia mogą zmienić nam tą definicję szczęścia.

Książka ukazuje życie społeczności w małej miejscowości. Mamy tam ploteczki, koneksje rodzinne i  brak wrażliwości na nieszczęście innych.

Książkę czyta się szybko. Autorka stworzyła doskonałe, przemawiające kreacje bohaterów. Bohaterowie to ludzie z krwi i kości, którzy popełniają błędy. To ludzie tacy jak my którzy w wirze codziennych problemów często się gubią i nie potrafią odnaleźć dobrego rozwiązania problemu. Książka pokazuję, że miłość potrafi zdziałać cuda a los potrafi z nas zakpić.

Krystyna Mirek ma na swoim koncie dwadzieścia jeden powieści a z nich wszystkich naprawdę niezmiernie ciężko jest wybrać tę jedną jedyną. Wszystkie jej powieści poruszają serce i dusze… Autorka napisała wiele bestselerów. „Szczęście…” ma duże szanse stać się następnym.

Dziękujemy wydawnictwu za książkę 🙂

Wydawnictwo: EDIPRESSE KSIĄŻKI
Oprawa: miękka
Liczba stron: 344
Premiera:19.09.2018 r.
Projekt okładki i stron tytułowych: Magdalena Zawadzka

EDIPRESSE