„Miasto” Tadeusz Oszubski

Książka „Miasto” Tadeusza Oszubskiego wydana została nakładem bydgoskiego Wydawnictwa Łuczniczka. Jest to bardzo mroczny zbiór opowieści.

MiastoJest to książka dopracowana i przemyślana, bardzo nietypowa. Jest to taka kompilacja literatury grozy, literatury kryminalnej oraz thrillera.

Książka składa się 11 opowiadań i mikropowieść a do każdej z nich dołączona jest nota prasowa z opisami autentycznych zdarzeń odnotowanych w polskich miastach.

Opowiadania przesiąknięte są uczuciem grozy, strachu i przerażenia. Wszystkie te uczucia wyłaniają się ze zwykłych codziennych czynności jak i rzeczy i przedmiotów, to sprawia, że lęk przenika nie tylko umysł ale i duszę powodując u człowieka ogromny strach…

O zbrodniach które dzieją się w mieście dowiadujemy się zazwyczaj z notek prasowych czy internetu, nie zdajemy sobie sprawy, że miasto cały czas żyje, swoim mrocznym życiem, że w każdej sekundzie dzieje się coś strasznego, że miasto może uwodzić ale i zabijać swoim ogromem czy mrocznością. W każdym zaułku i w każdym cieniu kryje się strach tak mroczny, że może zabić…

Książka został pięknie wydana co jest jej ogromną zaletą. Piękna czarna oprawa sprawia, że gdy człowiek bierze książkę w dłonie czuje się kimś wyjątkowym do tego oprawa jest twarda i gruba co sprawa, że książka jest trwała. Książka jest szyta a nie klejona co sprawia, że książka się nie rozpada nawet jeśli czyta ją dużo osób.

„Miasto” Tadeusza Oszubskiego czyta się bardzo przyjemnie i szybko. Czytelna i duża czarna czcionka na bialutkich stronach sprawia, że oczy się nie męczą i czyta się bardzo sprawnie z ogromną przyjemnością.

Dziękujemy pięknie za egzemplarz książki z dedykacją.

łuczniczka