Psychoterapia dziś. Rozmowy – Zofia Milska-Wrzosińska

Psychoterapia dziś. Rozmowy – Zofia Milska-Wrzosińska to zbiór rozmów z polskimi psychoterapeutami i superwizorami psychoterapii skupionymi wokół Laboratorium Psychoedukacji. To książkę którą warto przeczytać, dla własnego samorozwoju.

psychoterapia dzis

Rozmowy dotyczą wielu aspektów życia społeczeństwa i pracy psychoterapeutycznej. Poruszane tam są tematy które dotyczą takich obszarów jak: relacje i budowanie poczucia bezpieczeństwa, ciąża i okres okołoporodowy, rodzicielstwo, cielesność i jej związki z psychiką, praca, uzależnienia, żałoba i trauma, przywracanie sprawczości, warsztat psychoterapeuty.

„O czym zatem jest ta książka? To w pewnym sensie opowieść o tym, czym jest dziś – pod koniec drugiej dekady XXI wieku – dziedzina zwana psychoterapią. Może właśnie to czyni tę książkę tak frapującą, że odpowiedź na jedno pytanie rodzi następne, a mnogość wątków wskazuje, jak złożona i wielowarstwowa jest rzeczywistość gabinetu psychoterapeutycznego. A jednocześnie z tej wielości problemów wyłania się obraz dziedziny dojrzałej teoretycznie, efektywnej praktycznie, użytecznej społecznie. Zaś psychoterapeuci są (mogą być) rzetelnie kształceni, samoświadomi siebie i swoich zadań oraz możliwości i ograniczeń. Warto podkreślić, że książka ta nie jest jedynie zbiorem ciekawych wywiadów na frapujące tematy. Tych szesnaście rozmów to zarazem swoisty collage, który ma znamiona podręcznika”.

Ze Wstępu Bogdana de Barbaro, Katedra Psychiatrii
Uniwersytet Jagielloński
Collegium Medicum
Książka odpowiada na wszelkie pytania dotyczące psychoterapii.Tytuły każdej z rozmów są bardzo jasno napisane, dzięki czemu bez problemu możemy trafić na interesujący nas temat. To kompendium wiedzy dla każdego: zarówno dla terapeutów, psychologów, studentów psychologii, jak i dla osoby, które interesują się psychologią. Myślę, że każdy z nas z zainteresowaniem zajrzy do tej książki 🙂
Czytałam tę książkę z ogromną ciekawością. Jak taki „podlotek” który może rozmawiać z bardzo mądrymi ludźmi, którzy chcą podzielić się swoją wiedzą. Dzielą się wiedzą w sposób rzetelny i ciepły. Zrozumiale i ciekawie.
Warto przeczytać książkę, bo każdy znajdzie odrobinie siebie w niej, niejednokrotnie dziwiąc się jak wiele o nim napisano w tej książce.
Dziękujemy wydawnictwu PWN za egzemplarz tej wyjątkowej książki. Będziemy do niej wracać często, więc zaglądajcie na naszego FB, bo tam będzie o niej często.
 PWN-logo