„Kobiety nieidealne. Magda” Magdalena Kawka, Małgorzata Hayles

„Kobiety nieidealne”, jest to seria obyczajowych książek o przyjaciółkach: Magdzie, Izie, Joannie i Baśce. Bohaterki toczą zwyczajne życie, mają mnóstwo problemów, są takie jak my.

Kobiety nieidealne MagdaGdy się spotykają to przestać rozmawiać ze sobą nie mogą, a te rozmowy podlewają dużą ilością alkoholu co sprawia, że jeszcze lepiej się ze sobą bawią. Dziewczyny są niezwykle zabawne, pełne uroku osobistego i roztrzepane.

Ten pierwszy tom opowiada o przygodach Magdy, dziewczyny po rozwodzie którą kochanek porzucił dla swojej żony. Jest też redaktorką w wydawnictwie ale też jest niezwykle samotna.
I właśnie ta samotność sprawia, że podczas spotkania z koleżankami zakłada sobie konto na portalu randkowym i poznaje mężczyznę o nicku Kot Makawity. Co przyniesie jej ta znajomość? Czym oczaruje swojego nowego znajomego?

Autorki książek z serii Kobiety Nieidealne czyli Magdalena Kawka i Małgorzata Hayles, są bardzo zgranym duetem, dlatego ich pierwszą z serii książkę uważam za bardzo udane dzieło. Czyta się ją bardzo przyjemnie, a fabuła jest niezwykle wciągająca i interesująca. Książka jest pełna bardzo dowcipnych dialogów które bardzo rozluźniają fabułę.

Mimo, że jest to bardzo prosta książka nie należy nazywać jej prostacką, książka jest bardzo urzekająca, ale też pokazuje gorycz życia tego, że nie wszystkie nasze wybory są właściwe. Książka nie należy do literatury wysokich lotów ale dzięki fabule i bardzo dowcipnemu charakterowi nie tylko dialog jest bardzo dobrą towarzyszką długich jesiennych wieczorów. Ta pozycja należy do literatury obyczajowej ale nie jest to zwyczajna książka bo w tej prostocie jest właśnie jej urok.

Podoba mi się koncepcja wydawania tej serii książek. Autorki w każdej z nich (a wydaje mi się że będą cztery, tyle jest dziewczyn ) czyni główną bohaterką inną kobietę i jej imieniem nazywa podtytuł „Kobiety nieidealne”.

Bardzo polecamy lekturę na jesienne wieczory i już dziś czekamy na kolejny tom.

Dziękujemy wydawnictwu Replika za egzemplarz recenzencki.

Replika