„Tajemniczy czarny kot” Nathalie Semenuik- recenzja

Czarny kot ma od wieków złą sławę. Kot to symbol nieszczęścia a dla innych jest talizmanem dającym szczęście.
Książka Nathalie Semenuik „Tajemniczy czarny kot” odczarowuje nam złą sławę tych zwierząt i pokazuje jak przez wieki natworzyły się legendy wokół tych zwierząt.  

Tajemmniczy czarny kot 300Niezwykle popularna i nadal żywa w wielu krajach fascynacja kotami zaczęła się w XVII wieku. Kota uważano za wysłannika diabła, który przebiegając drogę chciał przeciąć nić życia lub zerwać więź człowieka z Bogiem.

„Tajemniczy czarny kot” jest zbiorem historii i legend, odkrywających sekrety i przesądy, które na przestrzeni wieków pojawiały się w wierzeniach ludzi z całego świata.
Nathalie Semenuik przemierza wieki historii, by odkryć tajemnicę wizerunku tego dumnego zwierzęcia. Autorka opowiada o sprzymierzeńcach i wrogach kotów ale i o osobistościach ze świata polityki, kultury i sztuki, którym przytrafiły się „diaboliczne” historie związane z czarnym kotem.

Książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie, niewątpliwą ogromną zaletą jest duża czytelna czcionka. Do tego kolorowe ciekawe obrazki to wszystko powoduje, że lektura jest bardzo atrakcyjna.
Książka ma niewielki format więc zmieści się nawet do damskiej torebki. Została oprawiona w twardą okładkę i wydana na grubych kartkach co przyczynia się do wydłużenia jej żywotności, a co za tym idzie pozwala poznać legendę czarnego kota przez większą grupę czytelników.

 Dziękujemy wydawnictwu Alma – Press za egzemplarz książki do recenzji.

alma-press