„Dobre maniery. Książka którą mieć wypada” Barbara Żołądek

Jedna z nowości wydawnictwa Jedność czyli „Dobre maniery” to praktyczny i bardzo przydatny poradnik przeznaczony dla dzieci. 

5

Książka składa się z 10. rozdziałów, opisuje ona m.in. zachowania odpowiednie do takich miejsc jak teatr czy środki transportu. Zawiera też zasady savoir vivre’u obowiązujące podczas uroczystości i przyjęć.
Informacje zawarte w książce zostały podzielone wg kategorii: „Pamiętaj!”, „Ważne” oraz Uwaga!”. Co sprawia, że mały czytelnik ma jasną informację co jest najważniejsze z przedstawionego materiału. 
1
Książka „Dobre maniery” Barbary Żołądek zachwyci naszych małych milusińskich. Zachwyci ich pięknymi kolorowymi obrazkami ale też twardą oprawą która zabezpiecza zawartość przed zniszczeniem małymi rączkami. Kolejny atut tej książki to jej zawartość czyli bardzo ważne informacje.
Ta pozycja jest zbiorem krótkich opowiadań z ciekawymi komentarzami i wskazówkami od autorki.
Po przeczytaniu historyjki młody człowiek ma za zadanie wskazać prawidłową odpowiedź jak powinien zachować się w danej sytuacji.
4
Dobrze, że takie książki powstają które w przyjemny, prosty i kolorowy sposób przekazują dzieciom informacje na temat tego jak należy się właściwie zachowywać. Niestety nastał czasy w których dobre maniery u młodych ludzi zanikają. I niestety dzieciom trzeba pokazywać podstawowe zasady ale trzeba to robić w jak najbardziej atrakcyjny sposób. A ta książka jest bardzo atrakcyjna.
Dziękujemy wydawnictwu Jedność za egzemplarz książki do recenzji.
2 3