Kochaj. 50 lekcji jak pokochać siebie, swoje życie i ludzi wokół. Regina Brett

„Kochaj. 50 lekcji jak pokochać siebie, swoje życie i ludzi wokół” Reginy Brett to kolejny poradnik tej autorki  jaki przeczytałam. Poprzedni który czytałam wciągnął mnie bez reszty, podobnie było z tą książką. Sama nie jestem przekonana czy tego rodzaju książki faktycznie wnoszą coś szczególnego w moje życie, ale czyta się je bardzo dobrze. 

Kochaj„Kochaj” pozytywnie mnie zaskoczyło, książka okazała się przyjemną i inspirującą lekturą.
Autorka dzieli się z czytelnikami własnymi doświadczeniami ale też jako przykład prezentuje przypadki swoich przyjaciół. Pojawia się dużo trafnych i przemyślanych spostrzeżeń o życiu ale też o jego przeżywaniu. Dużą część książki Brett poświęca podejściu do naszego życia,i do tego co nas spotyka.

Goniąc za tym, czego pragniesz, możesz stracić to, czego potrzebujesz.

Książka jest zbiorem 50 felietonów tzw. lekcji, w tych lekcjach poznajemy historie z życia. Autorka na kartach publikacji nie podaje gotowej recepty i przepisu na szczęście i na to w jaki sposób ułożyć sobie życie. Ale pokazuje sposoby na to jak przeżyć swoje życie lepiej, pełniej. Mówi też o tym jak odnaleźć w sobie pozytywne emocje i jak się tymi emocjami dzielić z innymi. Książka dostarcza nam też wiedzy o tym jak odnaleźć się w trudnej sytuacji czy jak pokonać strach i niepewność. A co najważniejsze uczy czytelnika jak pokochać siebie samego. Przekonuje, że warto własne szczęście budować własnymi siłami, zachęca do podejmowania zmian w małych sprawach, mało istotnych. Bo jej zdaniem właśnie małe rzeczy są przyczynkiem do dużych, spektakularnych zmian.

Tak wiele magii w naszym życiu rodzi się wśród chaosu i błędnych decyzji. W pierwszym momencie nie potrafimy dostrzec,że nic lepszego nie mogło nam się przytrafić. Nasze potknięcia są prawdziwym błogosławieństwem.

Dużym plusem jest twarda oprawa książki która sprawia, że nawet jeśli często się z niej korzysta nie niszczy się, bardzo odpowiada mi czcionka w książce bo jest czytelna i nie męczy oka przy dłuższym czytaniu. Podziały na rozdziały- lekcje to też plus bo człowiek swobodnie może się poruszać w publikacji czytając tylko wybrane fragmenty.
Książka zawiera dużo fantastycznych cytatów, które warto sobie zapamiętać aby wracać do nich w odpowiednich momentach i aby rozwiązać jakiś nurtujący nas problem.

Wielu z nas jest tak zajętych życiem dla innych, że zaniedbuje samych siebie. Rezygnujemy z posiłków, snu i ruchu, a w efekcie czujemy się wyczerpani, przytłoczeni obowiązkami i wypaleni.

Doceniam bardzo to, że autorka dzieli się z czytelnikami bardzo osobistymi doświadczeniami. A nie miała ona łatwego życia więc książka nabiera ogromniej autentyczności.

Bardzo motywująca książka która pomaga w pokochaniu siebie.

Dziękujemy wydawnictwu Insignis za egzemplarz książki do recenzji.

logo_insignis