„Cuda dzieją się po cichu. O jasnogórskich cudach i łaskach” Anita Czupryn

Książka jest zapisem dziennikarskiego śledztwa Anity Czupryn w sprawie fenomenu Częstochowy, duchowego serca Polski. Autorka próbuje odpowiedzieć na pytanie w czym tkwi fenomen i niezwykłość tego miejsca i obrazu tak ważnego dla każdego wierzącego Polaka.

CudaW pierwszej części książki autorka prezentuje relacje ludzi, którzy doświadczyli niezwykłej mocy modlitwy do Matki Bożej. Relacje te dotyczą tylko ostatnich lat i prezentują tylko te najważniejsze niezwykłe działania. A jest ich bardzo wiele.

Publikacja zawiera też historię cudownego obrazu i całego Sanktuarium Maryjne na Jasnej Górze w Częstochowie.
Dodatkową ważną częścią książki są rozmowy z ojcem paulinem Melchiorem Królikiem kustoszem Głównego Archiwum Zakonu na Jasnej Górze, który to już przeszło 40 lat spisuje i kataloguje świadectwa ludzi o doznanych cudach i łaskach za przyczyną częstochowskiej Madonny.

Ludzie pielgrzymują do Maryi już od ponad 600 lat. Czego szukają przed jej obliczem? Nadziei, otuchy, oparcia. Wielu z nich w jej wsparciu widzą ostatnią iskierkę nadziei i dlatego proszą o pomoc.
Warto pamiętać że, przed obrazem klęczeli królowie i dowódcy oraz prezydenci.

 

 

Książka posiada rekomendację Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej.

Książka napisana jest prostym i czytelnym językiem zrozumiałym dla każdego. Co ważne czcionka w książce jest bardzo czytelna.

Warto przeczytać tą książkę aby zrozumieć fenomen Sanktuarium Maryjne na Jasnej Górze w Częstochowie i jej cudownego obrazu. Aby poznać historię i zapoznać się ze świadectwami ludzi którzy doświadczyli łaski cudu.

Dziękujemy wydawnictwu Fronda za egzemplarz książki do recenzji.

logo fronda