Wsparcie konkursu literackiego dla dzieci „Popisz się talentem” 2018- miły list…

Szanowni Państwo,
dziękuję za wsparcie konkursu literackiego dla dzieci „Popisz się talentem” 2018. W tej edycji, między innymi dzięki Państwa wsparciu, otrzymaliśmy aż 3832 prace konkursowe. Dlatego z ogromną przyjemnością przesyłam informację o wynikach konkursu. Wydanie pokonkursowej książki przewidziane jest na jesień tego roku. Chętnie prześlę Państwu wówczas egzemplarze recenzenckie – lub po prostu pamiątkowe.Poniżej znajdą Państwo informację o rozstrzygnięciu konkursu.
Znamy wyniki wielkiego konkursu literackiego dla dzieci konkursu „Popisz się talentem” 2018
Trzydziestu młodych autorów – uczniów klas 1-7 szkół podstawowych – już jesienią zadebiutuje w prawdziwej książce wydawnictwa Nowa Era! To laureaci ogólnopolskiego konkursu literackiego dla dzieci.

Poznaj nazwiska zwycięzców
W dniu 28 maja 2018 roku jury wyłoniło laureatów 30 nagród głównych – 15 z klas 1–3 oraz 15 z klas 4–7. Pełną listę laureatów, a także krótkie podsumowanie wydarzenia znajdą Państwo tutaj.

Konkurs na poziomie
Zadanie jury było trudne. Spośród 3832 nadesłanych prac jurorzy musieli wybrać zaledwie 30. Teksty konkursowe zachwycały barwnością, sprawnością językową i szczegółową, unikalną wiedzą na temat „małych ojczyzn”. Jesteśmy dumni z każdego dziecka, które wzięło udział w konkursie. To była wspaniała twórcza przygoda!
Spośród tak dużej ilości nadesłanych tekstów niezwykle trudno było wyłonić te zwycięskie. Dlatego jury szczególną uwagę przykładało do zgodności prac z konkursowym tematem, do umiejętności kreatywnego rozwinięcia podanych w temacie informacji oraz do przemyślanej, zwartej konstrukcji przekładającej się na wciągającą, pasjonującą lekturę – mówi Małgorzata Jankowska, pracownik działu PR wydawnictwa Nowa Era.

– Czytanie nadesłanych prac to niezwykłe doświadczenie. Jako jurorzy, otrzymujemy niejako dostęp do głów i serc tysięcy młodych ludzi. Dowiadujemy się, co ich fascynuje, o czym marzą, ale też czego się boją i co ich boli – zauważa Monika Hałucha, członkini Polskiej Sekcji IBBY.

– Tak różnorodny przegląd dziecięcych propozycji literackich to wspaniała prognoza na przyszłość dla nas, dorosłych. Wątpiących w talenty naszych dzieci z pewnością uspokoi, a wspierających utwierdzi w przekonaniu, że to, co robią, robią naprawdę dobrze – dodaje Małgorzata Węgrzecka, redaktor naczelna magazynu dla dzieci Świerszczyk.

– Opowiadania nadesłane przez dzieci zachwyciły nas barwnością, sprawnością językową i szeroką, nierzadko unikatową wiedzą na temat małych ojczyzn. To prawdziwy wysyp literackich talentów. Jesteśmy zachwyceni, że dzieci zaufały nam i podzieliły się z nami swą kreatywnością – chwali Rafał Witek, pisarz.

Szykuje się ciekawa lektura
Zwycięskie prace ukażą się w prawdziwej książce. Szykuje się ciekawa lektura o podróży super rodzeństwa po pięknej, różnorodnej kulturowo i krajobrazowo Polsce. A w tle – mnóstwo przygód i dobrej zabawy! Wypatrujcie tej pozycji jesienią!

Nowa Era