„Odnaleziony po latach”. Agnieszka Szygenda

„Odnaleziony po latach” Agnieszki Szygendy to historia normalnego człowieka.
Książka jest bardzo prosta ale jednocześnie bardzo intrygująca, nie ma rozdziałów. Fabuła jest bardzo szybka i bardzo smutna a jednocześnie ironiczna.

odnalezionyKsiążka jest opowieścią o mężczyźnie który walczy i się nie poddaje, mówi o tym jak ważne są więzi krwi.
Głównym bohaterem jest mężczyzna którego życie z dnia na dzień się zmienia. Zupełnie. Wszystko co było stałe i wydawało się niezmienne znika. I na tych zgliszczach bohater próbuje zbudować swój nowy świat.

Pojawia się też wątek związany z II Wojną Światową. Ten zabieg powrotu do przeszłości i historyczne zawiłości sprawiają, że książka staje się jeszcze bardziej interesująca.

Książka została napisana bardzo prostym językiem. Agnieszka Szygenda używa potocznego języka. A narracja jest pierwszoosobowa, co przybliża czytelnikowi bohatera. Ma on być prostym człowiekiem który dzieli się z czytelnikiem refleksjami  i odczuciami na temat tego co go spotkało. Jest to książka bardzo prosta i przez to niezwykle wartościowa.

Książka jest niezwykle uboga w dialogi. Bohaterowie po prostu nie rozmawiają ze sobą, ale to jest właśnie plusem tej książki. Dodatkowo książka jest pozbawiona rozdziałów. Jest ona nie za długa bo ma tylko 200 stron.

Wcześniej nie czytałam książek Agnieszki Szygendy dlatego bardzo się cieszę, że miałam możliwość poznania jej twórczości. Literatura ta jet niezwykle ciekawa a mieszanka tematów sprawia, że czytelnik nie nudzi się czytając.

Dziękujemy wydawnictwu za egzemplarz książki do recenzji.

EDIPRESSE