„Wariatka” Agnieszka Chrzan

Agnieszka Chrzan napisała bardzo małą w formie ale bogatą w treść książkę. „Wariatka” to opowieść dla młodzieży, ale warto by przeczytali ją też rodzice, pomoże im ona zrozumieć jak z wieloma problemami borykają się ich dzieci.

wariatkaAnna Hańska, to nastolatka która jest niezwykle utalentowana artystycznie, która jest wzorową uczennicą przygotowującą się do matury. Dziewczyna chce ją zdać jak najlepiej, by dostać się na wymarzone studia.

Annie brakuje w życiu ojca, który nie utrzymuje z nią kontaktu, a dodatkowo jeszcze ojczym dziewczyny nie jest do niej przychylnie nastawiony. Zresztą ona do niego też nie.

Bohaterka to niezwykle ambitna uczennica, której zależy na dobrych ocenach, chce iść na wymarzone studia, aby mieć bezpieczną przyszłość. Niestety w jej życiu duże znaczenie mają demony przeszłości. A szczególności brak ojca.

Brutalne życie przeraża, gdy nie ma nikogo, kto czyniłby z ciebie małą księżniczkę.

Książka jest bardzo ciekawa ale liczy sobie tylko 155 stron, bardzo mało na tak ciekawą historię. Styl książki jest bardzo przyjemny a czyta się bardzo szybko.

Książkę polecam młodzieży ale i rodzicom. Często nie zdają oni sobie sprawy z jak wieloma problemami borykają się ich dzieci. Wielu młodych ludzi podobnie jak bohaterka książki Agnieszki Chrzan, czuje się pozostawionych samych sobie. Książka pozwala zauważyć, że osoby które na co dzień się uśmiechają, w środku skrywają jakąś tajemnicę, ukrywają swoje cierpienie i nie potrafią poradzić sobie ze swoimi emocjami.

– To, kim jesteśmy, wiemy tylko my sami. Za kogo się podajemy, to już inna sprawa. Wolę, byś osobiście stwierdziła, kim jestem, gdy mnie poznasz.

Bardzo fajna książka. Porusza dużo trudnych tematów, jest w niej trochę filozofii i moralnych dylematów, ale też mowa jest o tematach społecznego tabu. A podane jest to w formie prostej historii zwykłej nastolatki.

Dziękujemy Wydawnictwu Novae Res za egzemplarz książki do recenzji.

novae_res_logo_male@2x