„Turbulencja” według Whitney G.

„Turbulencja” Whitney G. to książka która każda dziewczyna marząca o chłopaku pilocie powinna przeczytać. Bo kto by nie chciał polecieć na chwilę w chmury…

Turbulencja

Tłumaczenie: Ryszard Oślizło
Cykl: Turbulence (tom 1)

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece

Bohaterami książki są Jake i Gillian
Jake to 38 letni pilot, który jest kapitanem. Kiedyś miał żonę. A teraz spotyka się z kobietami w różnych zakątkach świata. Nasz bohater to taki typowy amant jest arogancki, nie ma rodziny, nie lubi nakazów i ma wiele tajemnic.
Gillian to 29 letnia kobieta która postanawia żyć po swojemu. Dlatego też odseparowała się od wpływowych rodziców i rodzeństwa. Dziewczyna bardzo chce pokazać, że potrafi radzić sobie sam. Po szkole wyjeżdża do Nowego Jorku. Chciała tam robić karierę w redakcji, wiec aby nie wracać na łaskę rodziny pracuje na dwóch etatach, miedzy innymi jest stewardessa i sprzątaczka.

Dziewczyna i chłopak spotykają się na przyjęciu i nie mówią sobie prawdy o sobie, są tajemniczy. Potem chcąc spędzić noc jadą do mieszkania, które Gillian od dawna sprząta i ma do niego klucze.

Obydwoje są bardzo zaskoczeni, gdy spotykają się w pracy, nie mogąc oderwać od siebie rąk i ciał zawierają prosty układ: tylko seks, żadnych informacji na swój temat, żadnych zwierzeń i dłuższych rozmów, telefonów, prywatnych wiadomości. Nic…

Tytułowa „Turbulencja” to uczucia pomiędzy bohaterami. Każdy w swoim życiu uczuciowym co jakiś czas doświadcza turbulencji. Nasi bohaterowie bardzo namieszają w swoim życiu. A czy będą szczęśliwi?

Książka ma naprawdę dobry styl. A bohaterowie budzą ogromną sympatię. Książka mnie bardzo wciągnęła. Podobała mi się chemia między bohaterami i prowadzone przez nich rozmowy.
To dobra opowieść o tym, jak przeszłość ma wpływ na teraźniejszość. Jak szybko demony przeszłości odzywają się w zakamarkach naszej świadomości i wdzierają się nieproszone do naszego życia. Nie dają o sobie zapomnieć. I niszczą pomału to co tak sumiennie budujemy.

Pozycja ta to erotyk w całym znaczeniu tego słowa. Ale jest to wyjątkowa książka. Doświadczamy jednak scen seksu, które mają miejsce w różnych zakątkach świata. Na lotniskach oraz w hotelach.

A wiecie dlaczego wybrałam tę książkę? … Przez okładkę. Okładka w ciemnych barwach, z pilotem w mundurze stojącym tyłem. Kuszące?

kobiece