Tam, gdzie czekał Anioł – piękna opowieść Doroty Schrammek

Każdy z nas był kiedyś na życiowym zakręcie, i znalazł w sobie chęć do walk. Właśnie o tym jest najnowsza książka Doroty Schrammek „Tam, gdzie czekał anioł”.

tam

Każdy zna rodzinę której dotyczy ta książka. Znamy przecież takie osoby które musiały wyjechać do pracy „za granicę”. To rozłąka na długi czas, oddalenie od przyjaciół i rodziny.
Beata, mama dwójki dorosłych dzieci, wyjeżdża do niemieckiego miasteczka Ueckermunde. Gdzie podejmuję prace jako opiekunka chorego małżeństwa. Praca tam ma też być dla niej czasem na przemyślenia.
Nasza bohaterka pomału układa sobie życie w obcym kraju, mieście. Zaprzyjaźnia się z ludźmi tam mieszkającymi, kilkoro staję się jej przyjaciółmi.

Bardzo ciekawym elementem książki jest dodanie wspomnień byłej więźniarki. Nasza bohaterka przeglądając stare rzeczy, znajduje tajemniczy zeszyt ze wspomnieniami, z obozu pracy znajdującego się właśnie na tych terenach, na których aktualnie przebywa.

Podoba mi się styl w jakim pisze autorka. W książce zawarła opisy dotyczące historii regionu oraz panujących tu obyczajów. Z ogromną przyjemnością czytałam o niemieckich zwyczajach oraz spacerowałam ulicami cudnych miasteczek. Chwilami byłam w stanie wyobrazić sobie klimat i miejsca które są opisane w książce. Cenne jest to że autorka barwnie przedstawiła nam kulturę Niemiec oraz pokazuje to, jak różnią się od nas swą mentalnością mieszkańcy tego regionu.

Najnowszej powieści Doroty Schrammek „Tam, gdzie czekał anioł” to powieść obyczajowa o odwadze i wprowadzaniu zmian w życiu. To powieść pełna uczuć, historia momentami bardzo wzruszająca, po którą sięgnie za pewno każda kobieta.

Piękna okładka połączona z tytuł książki dają do myślenia. Patrząc na okładkę ma się wrażenie, że wkroczymy do świata z innej epoki. Zamyślona twarz dziewczyny przekonuje nas, że ta książka opowiada jakąś zastanawiającą historię. A do tego tytuł z aniołem. To wszystko przyciąga….

„Tam,gdzie czekał anioł”-to przepiękna książka, pełna nadziei, wiary w drugiego człowieka.

Dziękujemy wydawnictwu Szara Godzina za książkę do recenzji.

 

logo_szaragodzina