„Szczypta miłości” Amanda Prowse

Jestem zachwycona stylem pisania autorki. Powieść przepełniona jest emocjami, „Szczypta miłości” to opowieść o skomplikowanej i trudnej miłości. Ta książka pokazuje jak łatwo można zapomnieć o własnym szczęściu.

szczypta

Pru Plum główna bohaterka „Szczypty miłości” ma 66 lat, ale mimo że nigdy nie wyszła za mąż i nie ma dzieci ani wnuków, wiedzie szczęśliwe i bardzo dostatnie życie.
O takim życiu kiedyś mogła tylko marzyć. Teraz jest właścicielką słynnej na całym świecie piekarni Plum Patisserie i mieszka w wygodnym, stylowo i gustownie urządzonym mieszkaniu.
Mieszka razem z kuzynką Milly i bratanicą Bobby. Ma duże pieniądze.

„Moim zdaniem ludzie pozbawieni marzeń żyją tylko w połowie, a ja chcę żyć pełnią życia.”

Amanda Prowse stworzyła bohaterki bardzo ciepłe, takie kobiety których nie da się nie lubić. Są mądre, ciepłe i bardzo życzliwe, a do tego bardzo doświadczone przez życie. I jeszcze to, że książka jest pełna humoru w dialogach.

Już pierwsze strony książki Amandy Prowse przekonały mnie, że historia ta będzie niezwykle wciągająca. A historia bohaterki nie da mi zasnąć do ostatniej strony.
Pewnego dnia na jej drodze staje sir Christopher Heritage- owdowiały polityk. Ale czy na związek tych dwojga nie będą miały wpływ sekrety z przeszłości Plum. Jeśli zostałyby one ujawnione jej wszystko na co pracowała rozpadłoby się jak tomek z kart i straciłaby ukochanego.

Książkę czyta się zadziwiająco szybko, a to za sprawą lekkiego, i bardzo przyjemnego stylu pisarskiego autorki. Mnie to bardzo ucieszyło bo właśnie takiej książki szukałam. Lekkiej, ale o ważnym temacie.

Co prawda fabuła książki jest dość chaotyczna, ale czytało się ją bardzo dobrze i strasznie szybko, mnie wciągnęła, bo chciałam poznać jak najszybciej dalsze losy bohaterów.

Same marzenia na nic się zdadzą, jeżeli nie będą poparte ciężka pracą.

Książka jest strasznie emocjonalna i tak napisana, że czytelnik wszystkie te skrajne emocje  przeżywają razem z  bohaterami.
Wszystko to skłania do refleksji nie tylko nad życiem, marzeniami i miłością.

Dziękujemy Wydawnictwu Kobiecemu za egzemplarz książki do recenzji.

kobiece