„Oświadczyny” Tasmina Perry

Powieść to opowieść o dwóch kobietach. Amy szuka swego celu w życiu. Bo tuż przed Bożym Narodzeniem zostaje porzucona przez chłopaka który wybiera swoją snobistyczną rodzinę do której dziewczyna absolutnie nie pasuje.

Natomiast Georgia to samotna, starsza pani która szuka towarzyszki w podróży do Nowego Jorku i szuka kogoś kto się z nią w tę wycieczkę wybierze. I tak los krzyżuje drogi obu kobiet.

oświadczynyGeorgia to siedemdziesięcioletnia emerytowana właścicielka wydawnictwa, kobieta z pozycją i pieniędzmi, pragnąca po raz pierwszy w swoim życiu odwiedzić Nowy Jork. Niestety jej wiek nie pozwala jej na samotną podróż dlatego decyduje się poprzez ogłoszenie poszukać właściwej osoby do tego przedsięwzięcia. I tak w jej życiu pojawia się Amy, młoda amerykanka, z problemami osobistymi której życie jest dalekie od ideału i w dodatku zwykła tancerka.

Każdej z kobiet przyświeca inny cel podróży. Aż trudno uwierzyć, że wspólny czterodniowy wyjazd za ocean zaowocuje tak ogromnymi zmianami w życiu obu bohaterek. A jednak… Georgii uda się spełnić marzenie z młodości i rozliczyć z bolesną przeszłością, a Amy odnajdzie w sobie siłę do walki z piętrzącymi się przeciwnościami losu.

Autorka bardzo fajnie przeplata akcję między rokiem 1958, a 2012 co jest bardzo ciekawym zabiegiem.

„Oświadczyny” Tasminy Perry są wyjątkowo dobrą obyczajówką. Mają mocny akcent romantyczny. Tej książce warto poświęcić swój czas.

Wydawnictwo Kobiece

Oprawa: miękka
Liczba stron: 430
Przełożyła: Małgorzata Bortnowska

Dziękujemy wydawnictwu Kobiece za egzemplarz książki do recenzji.

kobiece