„Anielska zima” według Aleksandry Tyl

Nie lubię zimy i książek w tym temacie. Ale lubię bardzo autorkę. I wierze w dobre anioły. A „Anielska zima” Aleksandry Tyl przywraca wiarę w dobroć i to, że warto spróbować od początku gdy los rzuci nam kłody pod nogi.

anielska

Po raz trzeci spotykam się z mieszkańcami Polanki. Najpierw przeczytałam „Magiczne lato”, a potem „Karmelową jesień”.

Za sprawą autorki przenosimy się do malowniczej wioski gdzie ma się wrażenie, że czas się zatrzymał, a ludzie żyją wolniej.

Nasi bohaterowie są typowymi mieszkańcami wielkiego miasta, jednak: Kaja kupiła las, który ma przynosić ogromne zyski, a Paweł wrócił z Niemiec i zamierza wraz ze znajomymi otworzyć ośrodek wypoczynkowy. Biznes, praca, kariera.To ich pociąga. Ale dlaczego na wsi? Czy to jest miejsce gdzie można rozkręcić zarobkowy interes?

Marzenia trzeba mieć wielkie, a dochodzić do nich małymi kroczkami.”

Los sprawia, że dziewczyna poznaje Pawła w najtrudniejszym okresie swojego życia. W Polance spotykamy też dziewięcioletniego Karol, chłopca który czeka na spotkanie ze swoim biologicznym ojcem. Wyobraźnia i dziecięca wrażliwość sprawiły, że Kaja, główna bohaterka zmieniła zdanie co do aniołów i ich działań na ziemi.

Autorka ukazuje uroki, ale również ciemne strony mieszkania w małej miejscowości.Świetnie wykreowane postaci sprawiają, że opowieść czyta się szybko, wręcz nie chce się od niej odrywać. A czytania jest sporo, bo książka liczy sobie ponad 400 stron zapisanych przepięknym językiem, który zachwyca.

W książce znajdziemy wszystko czego czytelnik szuka w dobrych pozycjach: miłość, przyjaźń, zdrady i oszustwa, lojalność i uczciwość kontra bezczelność i kłamstwa. Książka porusza temat niespełnionych marzeń i trudnych rodzicielskich uczuć.To książka przepełniona wiarą w ludzką bezinteresowną dobroć. To historia która udowadnia, że nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie wszystkiego od nowa a to może się udać.

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Prozami.

Przeczytajcie również:
„Magiczne Lato” zmienia życie
„Karmelowa Jesień” z Aleksandrą Tyl

 

prozami

TytułAnielska zima
Autor: Aleksandra Tyl
Ilość stron: 446
Cena okładkowa: 39,90zł 
Wydawnictwo: Prozami
Kategoria: powieść obyczajowa