Porwana. Natalia Ziomek- Wilusz

Każdemu z nas zdarzyło się wsiąść do niewłaściwego autobusu. Naszej bohaterce też to się przydarzyło i był to początek wielu wydarzeń o których nie da się zapomnieć.

porwanaJoanna zaspała i w pośpiech zamiast do autobusu miejskiego wsiada do jadącego za granice… O pomyłce orientuje się i chce wysiąść jednak kierowca jej na to nie pozwala. Jak myślicie dlaczego? I dlaczego obcy mężczyzna celował do niej z pistoletu? Dlaczego trafia do obozu pracy i musi tam ciężko pracować?

Drugim wątkiem jest Darek, przestępca który porywa Aśkę… To miało być zwykłe porwanie, a pojawiło się uczucie…

„Porwana” to piękna, prosto napisana historia o przebaczaniu. Książka zwraca uwagę na problemy złych wyborów i przyjaźni, powstałej w trudnych warunkach.

Książkę to typowa młodzieżówka więc gatunek którego mało w naszym świecie wydawniczym. Warto do niej zajrzeć, choć nie ukrywam, że początek nie zachwyca. Przez pierwsze 100 stron miałam ochotę kilkakrotnie zostawić książkę. Jednak pozycja ta ma coś w sobie takiego, że pomimo nudnych momentów wraca się do niej.

Zastanawiam się do jakiego gatunku zaliczyć tą książkę. Na pewno jest to młodzieżówka, z kryminałem w tle. Ale ogromną role w tej opowieści odgrywa romans młodych ludzi.

Tytuł: „Porwana”
Autor: Natalia Ziomek- Wilusz
Data wydania: wrzesień 2017r.
Liczba stron: 313
Wydawnictwo: Novae Res
novae_res_logo_male@2x