„Nowe życie” Ewelina Kościelniak

Przypadkowe spotkanie powoduje, że życie dwojga zupełnie innych ludzi zmienia się o 100 stopni. A dwa zupełnie inne poglądy na życie powodują wiele spięć między bohaterami. Daniel jest ginekologiem, który nie wstydzi się faktu, iż pomaga kobietą pozbyć się „problemu”, a Ania niedojrzałą marzycielką. 

noweAnia z Danielem poznali się przypadkiem i ten przypadek odmienił ich życie już na zawsze. Poznają się przypadkiem na plaży. Po długich staraniach dziewczyna daje szansę chłopakowi i bardzo miło spędzają wspólnie czas. Po urlopie niestety oboje muszą wrócić do pracy. Daniel przestaje się odzywać, a dziewczyna czuje się oszukana i jest jej przykro. Pewnego dnia podczas wizyty u ginekologa spotyka właśnie jego. Jak potoczy się losy bohaterów dowiecie się jak przeczytacie książkę.

Książka poruszyła bardzo trudny temat, który na całym świecie budzi wiele kontrowersji czyli temat aborcji.
Ten temat budzi wiele emocji i sprawia, że pojawia się wiele dylematów w głowach czytelników.
Autor który decyduje się umieścić tak trudny temat w powieści musi wykazać się umiejętnościami pisarskimi. Bardzo razi mnie to, że powstaje wrażenie iż Ewelina Kościelniak w zachowania i dialogi bohaterów włożyła własne przekonania o tym jak to zła jest aborcja. Ja uważam, że pisząc powieść obyczajową powinno się ważyć słowa i nie opowiadać się tak otwarcie po jednej stronie krytykując tak zawzięcie inne poglądy.

Powieść w pierwszej części jest subtelna, to opowieść o miłości między dwojgiem młodych ludzi, dopiero w drugiej części wybuchają emocje i historia nabiera tępa po czym dociera do końca łagodnie i spokojnie.

Książka jest napisana  bardzo lekkim i przyjaznym językiem, a bohaterowie zostali bardzo autentycznie stworzeni, dostarczają oni bardzo wielu emocji. Książka w swojej fabule jest bardzo autentyczna.

„Nowe życie” to książka godna uwagi, piękna ale jednocześnie smutna z dużą dozą nostalgii ale też wywołującą uśmiech. Książka dostarczająca wielu skrajnych emocji, nieprzewidywalna i zmuszająca do zastanowienia się nad własnym systemem wartości.

Dziękujemy wydawnictwu NOVAE RES za egzemplarz książki do recenzji.

novae_res_logo_male@2x