Wędrówki kulinarne po Kujawach i Pomorzu

wedrówkiTrzymam w ręku niezwykłą książkę „Kulinarne wędrówki po Kujawach i Pomorzu”. Pozycję którą każdy powinien przynajmniej raz w życiu zobaczyć. Kujawy i Pomorze to region który zaskakuje swoją różnorodnością kulinarną. Dlatego też książka ta zadziwia swoją zawartością, pokazując niezwykłe smaki tego regionu. A do tego barwnie przedstawia dorobek pań z kół gospodyń wiejskich województwa. 

Na kartach książki znajduje się ponad 120 przepisów kulinarnych które pochodzą od pań z kół gospodyń wiejskich działających w ponad 30 gminach Kujaw i Pomorza.
Wiele z receptur jest tajemnicą i przekazywane jest z pokolenie na pokolenie od wielu lat.

Książka to doskonała promocja dla kół gospodyń wiejskich. Panie i ich potrawy zdobywają przeróżne nagrody, a smak potraw jest wspominany w nie jednym domu. W prostych potrawach stołów wiejskich inspiracji do swoich kart restauracyjnych szukają najlepsi restauratorzy, a kucharze prześcigają się w zaskakiwaniu swoimi wersjami tradycyjnych, lokalnych smakołyków.

Przeglądając tę publikację może zakręcić się w głowie od ilości potraw zawartych w niej. 120 potraw które zadowolą każdego. Jednak trzeba przyznać że potrawy kuchni tego regionu są tanie i oszczędne. Przyrządzić je można z tego co „natura daję”, albo gospodynie były w stanie wyhodować w swoim gospodarstwie często na słabych glebach i biednych zagrodach.

„Kulinarne wędrówki” to spacer po smakach doliny Wisły, Kujaw, Ziemi chełmińskiej, Pałukach, Borów Tucholskich, Kociewia…

Ta niecodzienna książka to nie tylko promocja smaków, ale też ukazanie gmin i powiatów w których działają koła gospodyń. Opisy pokazują najpiękniejsze zabytki, szlaki turystyczne i imprezy, na które ściągają ludzie z całego kraju. Do odwiedzin swoich gmin zaproszą sami wójtowie. Więc mamy szanse poznania też włodarzy którzy wspierają działania pań.

Książka jest pięknie wydana. Twarda oprawa, wysoka jakość druku i papieru  sprawi że posłuży nam długie lata. Barwne, piękne fotografie sprawiają, że potrawy wyglądają apetycznie. Aż chce się wypróbować potrawy. Autorki zaskakują nazwami. Bo kto z nas wie co to: Amoniaczki, Szandar, Churdzioki. Czy ktoś z państwa smażył ser, albo przygotował prawdziwą Śliwkówkę czyli nalewkę na śliwkach? Nie zabrakło też tradycyjnych przepisów na znane nam ciasta i potrawy.

W publikacji jest też zawarty kalendarz imprez, na których co roku można posmakować tradycyjnych potraw, przetworów i nalewek.

Polecam Wam tę książkę. To piękny prezent dla każdego. Jestem przekonana, że przeglądając tę książkę w nie jednych oczach pojawią się łzy wzruszenia, gdy przypomną sobie smaki dzieciństwa i młodości.
Będzie to piękny prezent na nadchodzące święta. Potrawy są proste w przygotowaniu więc można do ich przygotowywania zaprosić innych, a to może być dobry sposób na spędzanie czasu razem, rozmowy i wspomnienia.

Informację gdzie i jak kupić tą niezwykłą książkę TU (kliknij). Jej atutem jest to że nie jest droga 🙂
Publikacja dofinansowana  budżetu Województwa Kujawsko- Pomorskiego przez POLSKA PRESS BYDGOSZCZ.

DSCN7689

DSCN7696DSCN7694DSCN7695

#kuchnia #kujawskopomorskie #LubięTuByć #KujawyPomorze  

Polska Press Sp. z o.o.

One thought on “Wędrówki kulinarne po Kujawach i Pomorzu

Comments are closed.