Wszystkie moje zmartwychwstania

„Wszystkie moje zmartwychwstania” są powieścią psychologiczną. Iwona Żytkowiak podjęła się trudnego a zarazem istotnego tematu. Bo relacje w rodzinie to bardzo skomplikowany temat. Relacja mąż- żona i relacja matka a córka. 

547032-352x500Książka pokazuje jak bardzo łatwo przegapić moment w którym nasze dziecko zaczyna wołać o pomoc i zrozumienie. Mamy tu podkreślenie tego jak ważne są rozmowy, zrozumienie czy też zwyczajne bycie razem.
To bardzo smutna, nostalgiczna, zmuszająca do myślenia i refleksji powieść.

Autorka książki Iwona Żytkowiak jest absolwentką polonistyki i studiów filozoficzno-etycznych na Uniwersytecie Szczecińskim. Mieszka i pracuje w Barlinku. Jest też członkiem Związku Literatów Polskich. Autorka wielu powieści oraz poetka.

W książce autorka porusza temat narkomanii jednak nie podaje gotowego sposobu na poradzenie sobie z tą słabością. Jedna z bohaterek ucieka w  narkotyki, jest to jej wołanie o zainteresowanie, o zwrócenie uwagi.Bo w rodzinie największym problemem jest brak miłości, ciepła i zrozumienia.

Bardzo ciekawe są charakterystyki wszystkich postaci bo każda z nich ma coś do powiedzenia i przekazania.

Bardzo podoba mi się styl książki, bo została ona napisana bardzo barwnym językiem co jest ogromnym plusem tej książki. Co prawda w tej historii nie ma nagłych zwrotów akcji ale mimo to jest bardzo ciekawie. Z treści bije niezwykły smutek i pojawia się cień nadziei na lepsze jutro.

„Wszystkie moje zmartwychwstania” jest powieścią o trudnych relacjach rodzinnych, małżeńskich i rodzicielskich, o uzależnieniu od narkotyków i samotności wśród bliskich.

Jest to książka z przesłaniem, że trzeba dbać o relacje rodzinne bo rodzina to wartość najważniejsza.

Bardzo dziękujemy wydawnictwu Replika za egzemplarz książki do recenzji.

replika