„Chwila na miłość” według Joanny Stovrag

Książka „Chwila na miłość” napisana przez Joannę Stovrag to porywająca historia niezwykłej miłości pomiędzy Polką i Bośniakiem, która została wystawiona na najtrudniejszą próbę.

chwila

Jest to nowa, rozszerzona wersja książki ” Jeszcze żyję…”, wzbogacona o większą liczbę zdjęć. Wydawnictwo Replika przy wydaniu obszerniejszej bałkańskiej opowieści o miłości nadało książce nowy tytuł „CHWILA NA MIŁOŚĆ”.

Znajomość pary zakochanych zaczyna się banalnie. Joanna, studentka z Krakowa, wyjeżdża na stypendium do Sarajewa. Początkowo sceptycznie nastawiona to tego multikulturowego miasta, szybko zakochuje się w nim bez pamięci.Tutaj poznaje Sejo, przystojnego studenta, z którym planuje wspólną przyszłości. Jednak ich plany krzyżuje wybuch wojny. Joanna, już po powrocie do kraju, czeka w rodzinnym Krakowie na przyjazd Sejo. On wcielony do armii zaczyna długą walkę o przetrwanie swoje i Sarajewa….

To piękna książka!  Wyjątkowo wzruszająca, przepełniona emocjami. Opowieść o miłości, rozłące, nadziei i wojnie wyciskająca łzy z czytelnika.
Czytelnik spotyka tu trudny i tragiczny temat konfliktu na Bałkanach który został przedstawiony z perspektywy osób, które brały bezpośredni udział w tych wydarzeniach. Są to ludzie, którzy stracili swoje rodziny, domy, poczucie tożsamości narodowej i przynależności do ojczyzny. A do tego musieli walczyć o swoją miłość…
Historia jest tak piękna, aż zainteresował się nią nieżyjący, już niestety, znany dziennikarz Waldemar Milewicz, który nakręcił o nich film.

Poruszająca najczulsze struny duszy bałkańska opowieść napisana sercem zakochanej kobiety.

Autorka wzruszyła mnie wątkiem o rodzicach, domu rodzinnym. Jest tak ciepły….  Pani Joanna wyraża się z wielkim szacunkiem, miłością i wyrazami wdzięczności, podejrzewał że rodzice są bardzo ważni w jej życiu i stanowili potężne wsparcie dla autorki.

Zaskoczył mnie bardzo pozytywnie układ – rozpoczęcie od listu z okresu wojny, po czym akcja się cofa, by w pewnym momencie połączyć wszystkie wątki i wydarzenia.

„Chwila na miłość” została napisana pięknym, bardzo przystępnym językiem. Dopracowana stylistycznie, merytorycznie oraz artystycznie! Chce się czytać i czytać…

replika