„Kreacja”- Eliza Sarnacka- Mahoney

Sukces to słowo które przyciąga. Ale czym właściwie on jest? Czy świat celebrytów jest taki jak się nam wydaje? Czy bohaterki „Kreacja” Elizy Sarnackiej – Mahoney odnajdą swoją drogę w życiu?

kreacjaŚwiat telewizji to nie jest to co mnie pociąga. To piękny świat, jednak tak bardzo odstający od tego co mamy na co dzień. Bo czy kobiety, codziennie wyglądają, jakby dopiero wyszły od kosmetyczki i fryzjera?

Patrząc na świat ludzi pracujących w telewizji zastanawiam się czy na pewno Ci ludzie są szczęśliwe? Czy naprawdę tak łatwo jest załatwić sobie kariery przez łóżko?

Bohaterkami książki są: Agata marząca o tym, aby zostać celebrytką, Wioletta, gasnąca gwiazda talk-show, wygodnie żyjąca singielka Marta i jej przyjaciółka Anka realizująca się jako „matka Polka”.

Lektura tej książki zajęła mi nieco czasu bo wbrew pozorom nie jest ona łatwa. Nie żałuję ani minuty, którą poświęciłam na czytanie.
Powieść ta wywoływała u mnie wiele, niekiedy dość sprzecznych emocji.Tematyka tej książki jest mi bliska, bo sama jestem złączona ze światem mediów. „Kreacja” dała mi do myślenia. Zastanowiłam się nad tym, czy pogoń za sukcesem jest faktycznie warta świeczki. Zwłaszcza wtedy, gdy na szczyt nie dochodzimy uczciwą pracą.

Eliza Sarnacka-Mahoney ukazuje inne oblicze każdej z kobiet, ujawnia, co skrywają one przed otoczeniem. Jak bardzo różnią się w rzeczywistości od tego co prezentują „na zewnątrz”. Książka bardzo trafnie pokazuje smutną diagnoza naszej współczesności – pełnej ludzi noszących na co dzień maski zadowolenia, a skrywających prawdziwe uczucia. Smutne i prawdziwe to.
Warto przeczytać tą książkę aby popatrzyć na to co robimy z boku, bo czy nie jest tak, że oczekujemy od siebie coraz więcej, zapominając, że najważniejsze jest to, co zbudujemy w życiu prywatnym?

Jeśli szukacie książki, która da Wam do myślenia, warto zainteresować się tą powieścią. To powieść mówiąca wiele o nas samych i o rolach, jakie staramy się przybrać w codziennym życiu.

Wydawnictwo: Prozami

Liczba stron: 348 stron

Data wydania: 7 luty 2017

* Eliza Sarnacka-Mahoney – dziennikarka i pisarka związana z mediami w Polsce i USA, korespondentka amerykańska „Twojego Stylu”, „Dziennika Gazety Prawnej”, felietonistka nowojorskiego „Nowego Dziennika” i kanadyjskiej „Gazety” specjalizująca się w zagadnieniach politycznych i społecznych. Autorka książek publicystycznych, poetyckich i powieści. Ekspert ds. dwujęzycznego wychowania dzieci współredagująca portal edukacyjno-kulturalny Dobra Polska Szkoła w Nowym Jorku.