Taping. Taśmy na bóle mięśni i inne dolegliwości. Daniel Weiss

Taping jest metodą plastrowania (nalepianie plastra) ma ono na celu leczenie poprzez aplikację na ciele w ściśle określony sposób nierozciągliwego lub elastycznego plastra. Jest on źródłem bodźców mechanicznym, gdyż nie jest on nasączony żadnym środkiem leczniczym. Metoda ta jest obecnie stosowana w fizjoterapii przeciwbólowej, ortopedycznej, sportowej, neurologicznej, pediatrycznej, pooperacyjnej, ginekologicznej czy onkologicznej. Więc ma bardzo szerokie zastosowanie.

Taping_okladka_maxiAutorem książki „Taping. Taśmy na bóle mięśni i inne dolegliwości” jest niemiecki fizjoterapeuta Daniel Weiss, jego książka jest bardzo dobrym wprowadzeniem do tematyki tapingu kinezjologicznego którego głównym założeniem jest odpowiednie oklejanie ciała specjalnymi taśmami. Autor w bardzo przystępny sposób wyjaśnia podstawy tapingu i całą filozofię metody.

Dużą zaletą książki są bardzo wyraźne i szczegółowe zdjęcia. Dzięki temu i zawartym w książce poradą można spróbować zastosować tę metodę samemu po wcześniejszym, choćby wstępnym przeszkoleniu.

IMG_20170508_132310

 

IMG_20170508_132318

 

 

 

 

 

Forma książki i zawartych w niej porad sprawia, że można spróbować wykorzystywać taśmy kinezjologiczne we własnym zakresie, najlepiej po wstępnym przeszkoleniu czy konsultacjach. Metoda ta jest przydatna bowiem nie tylko przy problemach z układem ruchu, ale również, poprzez wpływ na punkty akupunkturowe, w zwykłych dolegliwościach – takich jak na przykład astma, przeziębienie, bóle głowy, żylaki, szumy uszne czy dolegliwości żołądkowe.

Autor jest entuzjastą stosowania tapingu kinezjologicznego. Dlatego mamy tu ogromną propagandę tej terapii, i bardzo brakuje chociaż kilku słów na temat ewentualnych przeciwwskazań.

IMG_20170508_132828

IMG_20170508_132549

 

 

 

 

 

 

 

Mimo tych braków polecam książkę każdemu kto chce poznać technikę tapingu bo książka prezentuje dokładnie pełen przekrój chorób. Każde ze schorzeń to  jakby inny rozdział. Dlatego można ją czytać w całości albo w pojedynczo każdy rozdział.

Dziękujemy Wydawnictwu Jedność za egzemplarz książki do recenzji.

logo_wydawnictwo_jedność kopia