Sekrety roślin. Przyroda uchyla listka tajemnicy. Anne-France Dautheville

Świat roślin, podobnie jak świat ludzi  ciągle się zmienia. Jedne gatunki giną, a inne są dopiero odkrywane. W tej książce przeczytamy różne zaskakujące informacje. Książka „Sekrety roślin. Przyroda uchyla listka tajemnicy” Anne-France Dautheville fascynuje a informacje zadziwiają.

Dautheville_Sekrety-roslin_mJest to krótka niezwykle sympatyczna i atrakcyjna książka o świecie roślin. Jest to zbiór anegdot i ciekawostek. Zawiera ponad 200 faktów- nie tylko poważnych- ze świata roślin.
Pozycję tą lepiej jest czytać „przeglądając”  niż „od deski do deski”. Książka może zaszczepić ciekawość świata roślin, choć nie jest kompendium wiedzy w tym temacie.

Chociaż tytuł sugeruje, że książka jest naukowa po kilku stronach przeżyjemy zdziwienie bo autorka postarała się żeby była ona wciągającym, pełnym humoru poradnikiem o roślinach i ich świecie. A świat ten jest zadziwiający, niezwykle ciekawy i jednocześnie nie dostrzegany przez ludzi. Co ciekawe Anne – France Dautheville spogląda na rośliny z punktu widzenia kultury i obyczajowości. I tu też możemy doświadczyć wielu odkryć bo autorka pokazuje nam, że świat roślin jest obecny we wszystkich dziedzinach życia, tych obecnych ale i przeszłych, minionych.

Moim prywatnym zdaniem lektura ta powinna być książką obowiązkową w szkole. Autorka swoją pasją do świata roślin zarazie każdego. A swoją rozległą wiedzą zadziwi wielu czytelników. Dodajmy do  tego humor i łatwość opowiadania anegdot i mamy przepis na niezwykłą, choć niewielkich rozmiarów książkę.

Wraz z egzemplarzem książki do recenzji  otrzymałam antyramę z roślinką 🙂 Bardzo fajny gadżet i uroczo wygląda w moim pokoju.

Dziękujemy Wydawnictwu Literackiemu za egzemplarz książki do recenzji. Dziękujemy też za roślinkę 🙂

wydawnictwo-literackie