„Naukowcy spod czerwonej gwiazdy”. Marta Panas-Goworska, Andrzej Goworski

Uczeni pracujący w ZSRR fascynują mnie od dawna, ich możliwości i sposoby zdobywana dowodów na swoje tezy. Ta książka pozwala czytelnikom w przystępny sposób poznać niezwykłe postacie mrocznych czasów.

naukowcyDzięki książce poznamy 13 biografii ludzi których możemy nazwać twórcami nauki radzieckiej. Poznamy Iwana Pietrowicza Pawłowa i Andrieja Tupolewa ale też Trofima Denisowicza Łysenko i wiele innych wybitnych postaci. Warto podkreślić, że postaci opisane w książce nie są tylko pozytywne. Duża cześć postaci nie jest znana szerszej publiczności, a jeśli nawet kojarzy nazwiska to nie bardzo orientuje się w jakiej dziedzinie działali.

Autorami książki „Naukowcy spod czerwonej gwiazdy” wydanej nakładem wydawnictwa PWN są Marta Panas-Goworska i Andrzej Goworski. Książka jest wieloaspektowym obrazem nauki w socjalistycznych czasach. Publikację polecam przede wszystkim naukowcom ale także wszystkim osobom które interesują się życiem w ZSRR, tym jak potoczyły się losy różnych projektów badawczych (niekiedy zadziwiających).

Zachęcamy gorąco do czytania tej książki i do poznania historii naukowców w radzieckim świecie. Wydaje się że tamten świat jest odległa mentalnie i czasowo a tak naprawdę wszystkie te badania mają istotny wpływ na naukę obecnie. Dlatego warto przeczytać

Dziękujemy Wydawnictwu PWN za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

PWN-logo