„Karmelowa Jesień” z Aleksandrą Tyl

„Karmelowa jesień” to piękna, pozytywna powieść obyczajowa. Kobieca i delikatna. To książka mówiąca o wiarze w marzenia. O tym jak bardzo może zaskoczyć nas życie.

karmelowa_jesien„Karmelowa jesień” to kontynuacja „Magicznego lata” Aleksandry Tyl. Miłośnicy książek tej autorki będą zadowoleni z kolejnej powieści którą przygotowała dla nich ulubiona autorka. Ta książka nie jest jednak typową kontynuacją poprzedniej części. Mamy tu zupełnie nową historię zupełnie innej bohaterki, choć Marianna była przedtem postacią drugoplanową.

Bohaterką tej części jest Marianna Olech, która próbuje w Hiszpanii oswoić dręczące ją demony i wyjaśnić to co wydarzyło się w przeszłości, która w tragicznych okolicznościach, traci bliskich. Młoda kobieta do tej pory żyła spokojnie, bez większych problemów „pod opieką” rodziców. Marianna odkrywa, że jej ojciec regularnie przesyłał pieniądze pewnej mieszkance Sewilli. Nasza bohaterka postanawia wyjaśnić rodzinną tajemnicę, wyjeżdża do Hiszpanii…  W wyniku niepisanej umowy Marianna decyduje się pomóc w odbudowaniu świetności lokalu, wykorzystuje swoje umiejętności cukiernicze i poddaje się atmosferze urokliwej stolicy Andaluzji.Czy zostanie tam na zawsze?

Powieść można czytać nawet gdy się nie poznało pierwszej części. Jednak jeśli znacie poprzednią opowieść z pewnością będzie Wam łatwiej zrozumieć wszystkie niuanse fabuły. Autorka prowadzi w książce przyjemną i lekką narracje.

Wyjątkowym plusem jest piękne wydanie tej książki! Wydawnictwo Prozami dało nam książkę na lata. Dobra jakość kartek i farby, mocne wydanie i twarda okładka która kusi subtelnymi kolorami i piękną dziewczyną….

„Karmelowa jesień”, opublikowana nakładem wydawnictwa Prozami, to interesująca opowieść o wartościach, o odpowiedzialności, tęsknocie oraz pasji. Książka którą czyta się jednym tchem i z niecierpliwością czeka na dalszy ciąg.  Niedokończone wątki pozostawiły niedosyt. Po cichu liczę na ciąg dalszy…

Przeczytaj również „Magiczne lato„.

Dziękujemy wydawnictwu PROZAMI za udostępnienie książki!

prozami