[PREZENT] Polska kuchnia rozsmakuj się w tradycji. Joanna Furgalińska

Ta książka jest niezwykła bo nie ma w niej ani jednego zdjęcia gotowej potrawy, jej atutem są ilustracje.
Książka jest zbiorem przepisów kulinarnych z całej Polski są one uniwersalne, tradycyjne ale też znane wszędzie.
W tej książce kucharskiej znajdziemy zbiór z całej polski. Co ważne są to dania uniwersalne, znane i raczej w każdym domu przyrządzane.

kuchnia-polska

W książka jest podzielona na siedem działów które mówią o konkretnych rodzajach potraw. Pierwsze to zupy, kolejne to potrawy z mąki i ziemniaków są też mięsa, autorka nie zapomniała też o rybach czy warzywach. Ważną częścią książki są przepisy na ciasta i ciasteczka jest ich aż 21 natomiast ostatnim rozdziałem jest kategoria napoje i dodatki.

Jest to skarbnica pomysłów na obiady bo jest ich w książce bardzo dużo, mimo że niby są one znane ale czy wykonywane w domu? Nie koniecznie. A to ogromny błąd a ta publikacja jest świetną okazją, żeby to zmienić. Książka może być cudowną inspiracją i zbiorem pomysłów na gotowanie nie tylko w pojedynkę ale i rodzinnie.

Książka, ta nie jest tradycyjną książką kucharską. Nie ma w niej żadnego zdjęcia. Nie ma też tradycyjnego spisu potrzebnych produktów. Nie znajdziecie w niej także tradycyjnego opisu przygotowania potraw.
Ale w zamian dostaniecie wszystko to pokazane w formie obrazkowej. Do tego na dole strony z przepisem jest lista składników oraz ich waga i ilość. Ważne  jest, że każda czynność ma przypisany numer więc nie pogubimy się w chaosie, który czasem wyłania  się z obrazków. Dodatkowy plusem w obrzaskach są dodatkowe strzałki czy też opisy.

W okresie przedświątecznym książkę polecamy na prezent i tym dużym i małym miłośnikom gotowania. Dzięki swojej prostocie  jest kierowana dla każdego.

Za egzemplarz książki dziękujemy bardzo serdecznie Wydawnictwu PWN.
Na pewno wykorzystamy w swojej kuchni te przepisy 🙂

PWN-logo

 

dscn6791 dscn6792 dscn6795 dscn6797 dscn6799 dscn6800 dscn6801 dscn6802