[Prezent] Królowa Saby. Tosca Lee

„Królowa Saby” to  kolejna książka Toski Lee, autorki „Judasza”,”Adwokata” czy „Jezusa”. Bilkis, bohaterka książki, to prawdziwa kobieta z krwi i kości. Jest ona narratorką książki. To ona snuje historię i dzięki temu jej oczyma patrzymy na czasy, i świat w którym żyła.

KROLOWA SABY oklKsiążka przeniosła mnie na parę dni do Królestwa Saby gdzie rządzi Bilkis. Jest to także historia króla Salomon. Królowa wyrusza przez pustynię w daleką i trudną podróż do nieznanego i odległego kraju Izraelitów, by stanąć oko w oko z jego władcą- Salomonem.
W czasie rozmowy z królem bohaterka książki prezentuje swój niezwykły talent polityczny a między polemizującymi rodzi się wielkie uczucie.

Książka charakteryzuje się wartką narracją i jednocześnie ogromną namiętnością. Dużym atutem tej publikacji są opisy świata z czasów opisanych na kartkach powieści, gdzie zostały wplatanie bardzo plastycznie fakty historyczne oraz teksty biblijne sprawiają że czyta się jednym tchem.

Książka jest również opowieścią o mądrej królowej o która uległa wielkiemu królowi, ale też potrafiła mądrze doradzać, jej atutem było to że posiadała niezwykły talent polityczny.
Wydawnictwo Święty Wojciech po raz kolejny wydało przepiękną powieść, nie tylko pod względem merytorycznym ale także pod względem wizualnym. Charakteryzuje się ona piękną twardą oprawa.

Polecam książkę wszystkim miłośnikom starożytności i niezwykłych historii ale i tym czytelnikom którzy uwielbiają ludzi o niezwykłym charakterze.
Za sprawą pięknego wydania i twardej oprawy książka jest idealnym prezentem gwiazdkowym.

 

 

Tosca Lee – bestsellerowa autorka „New York Timesa”, wielokrotnie nagradzana za swoje powieści, ceniona za kunszt pisarski. Jej bohaterowie są wielowymiarowi, a historie dopracowane w najdrobniejszych szczegółach.

Seria: Na osi czasu
Seria beletrystyczna, przybliżająca czytelnikom świat biblijny oraz początki chrześcijaństwa. Jej główne atuty to wiarygodne portrety psychologiczne i wyjątkowi bohaterowie, dbałość o realia epoki, a przede wszystkim dynamiczna narracja. Dotychczas w serii ukazały się: „Judasz” T. Lee i „Adwokat” R. Singera.

Bardzo dziękujemy wydawnictwu Święty Wojciech za egzemplarz książki do recenzji.

image002(W linku można przeczytać fragment książki)