[PREZENT] „Damskie laboratorium” Angelika Gumkowska

Książka „Damskie laboratorium” Angeliki Gumkowskiej to precyzyjny opis receptur kosmetyków które można przygotować w domowym zaciszu. Jest to opis 50 receptur, zilustrowanych zdjęciami gotowych kosmetyków oraz procesu przygotowań. Autorka w czytelny sposób przeprowadza czytelnika przez cały proces produkcji receptur.

15218664_10210307179731565_95742600_nOprócz samach receptur  znajdziemy w tej książce dużo porad dotyczących sposobów przechowywania kosmetyków i terminów ich przydatności, oraz potrzebnego sprzętu, i akcesoriów do przygotowywania.

Bardzo przydatny jest „Słownik wybranych składników kosmetycznych” w którym zawarte zostały informacje dotyczące działania, właściwości oraz przeciwwskazań do stosowania poszczególnych składników. Dodatkowo autorka  w tej części podaje informację o nucie zapachowej i harmonii zapachów olejków eterycznych.

Książka urzekła mnie lekkością z jaką została napisana. Nie ważne w niej jest fachowe słownictwo ale bardziej autorka skupia się na przekazaniu wiedzy w sposób przystępny i zrozumiały dla każdego czytelnika.

Bardzo podoba mi się sposób wydania tej pozycji, bogata szata graficzna okraszona wieloma zdjęciami i ilustracjami dodatkowy plus to wysokiej jakości papier. A wzrok przykuwa ciekawa i bardzo ładna okładka.

Tą pozycję polecam szczególnie osobom które przywiązują ogromną wagę do swojego wyglądu a dodatkowo poświęcają czas na to aby zadbać o swój wygląd i kondycje swojej skóry.
Warto mieć tą pozycję w swojej biblioteczce aby wiedzieć jak samemu przgotować ciekawe i dobre dla naszego zdrowia i skóry kosmetyki z produktów naturalnych.

TYTUŁ: Damskie laboratorium. Przepisy na domowe kosmetyki
AUTOR: Angelika Gumkowska
ILOŚĆ STRON: 299
WYDAWNICTWO: PWN
DATA WYDANIA: 25.11.2016

Książka jest idealnym prezentem dla każdej kobiety dbającej o urodę i chcącej wiedzieć co tak naprawdę aplikuje swojej skórze. Polecamy gorąco w ten świąteczny czas 🙂

dscn6813 dscn6814 dscn6815 dscn6816 dscn6817 dscn6818

Wydawnictwu PWN serdecznie dziękujemy za przekazanie egzemplarza książki do recenzji.

PWN-logo