Współczesna bogini- Roxana Bowgen

Książkę można uznać za biografię autorki. Opisana jest w niej historia autorki a zarazem jest ona (książka) poradnikiem w jaki sposób spojrzenia na świat.
Roksana czyli autorka opowiada w niej wiele historii, które wydarzyły się w jej życiu. Z każdej sytuacji zawsze znajdowała wyjście i ona właśnie pokazuje nam te wyjścia.

boginiTo moja pierwsza styczność z twórczością Roxana Bowgen i powiem szczerze jakoś szczególnie mnie nie powaliła na kolana. Ot zwyczajna opowieść z życia, taka niby biografia ale jednocześnie jest to poradnik jak zmienić swój sposób patrzenia na świat.

„Współczesna Bogini” ma jednak zalety, sposób pisania w formie bezpośredniej do czytelnika sprawia, że książka ma bardzo ciepły i przyjazny charakter. Styl pisania jest poprawny literacko mimo, że autorka często łączy kilka zagadnień.
Bardzo podoba mi się to, że na końcu każdego z rozdziałów znajdują się pytania które ułatwiają nam analizę treści zawartej w danym fragmencie  i jednoczesne zrozumienie samych siebie.

Roxana urodziła się w Peru, ale bardzo szybko przeprowadziła się z matką i siostrą do USA. Często się przeprowadzały co sprawiało, że miała ona duże problemy z przystosowaniem się do życia w nowych miejscach. To sprawiło, że w życiu uczyła się fizyki i bankowości, była handlowcem, międzynarodową bizneswoman, założycielką charytatywnej fundacji, działaczką społeczną, matką i żoną czyli była wszechstronna i potrafiła się odnaleźć w różnych życiowych rolach.
W swoim życiu miała do czynienia z wieloma filozofami czy też przedstawicielami różnych religii co wywarło ogromny wpływ na jej filozofii życia i na postrzeganie życia. Dlatego też w książce zostało poruszone wiele skrajnie różnych tematów.

Książka niewątpliwie ma sobie ogromne pokłady pozytywnej energii, daje bardzo dużo dla motywacji tym”co im się nie chce chcieć”. Jest to publikacja dla silnej kobiety. Takiej jak autorka, która korzysta z życia i zyskuje bardzo wiele.
Mnie jednak czegoś zabrakło w tej książce i sama nie wiem czego ale jeśli jesteś ciekawa jakie przesłanie niesie ta książka to koniecznie po nią sięgnij.

Dziękujemy serdecznie Wydawnictwu Kobiece za egzemplarz książki.

kobiece