Danka Braun „Krwawy medalion”

Nowa powieść Danki Braun to kontynuacja losów dobrze znanej czytelnikom rodziny Orłowskich.
W każdej odsłonie historii autorka skupia się na losach innego bohatera sagi. W „Krwawym medalionie” tą postacią jest Marta, nieślubna córka Roberta i jej mąż Marek. Wplątani oni zostają w intrygę kryminalną i odległą przeszłość.

danka-braunCzytając książkę poznajemy bardzo burzliwą a zarazem okrutną historię rodziny, przeplataną namiętnością i losami wojennymi. Fabuła przeplata losy współczesne z tymi wojennymi ale trzeba przyznać, że jest ona bardzo precyzyjnie dopracowana i nie znalazłam w niej żadnych potknięć autorki.

„Krwawy medalion” opowiada historię bogatego żyda, który w czasach wojny spienięża swój majątek z obawy o jego utratę i pozostawił go w szwajcarskim banku.  Aby zabezpieczyć majątek  postanowił, że jego dzieci aby miały dostęp to tych środków muszą pokazać medaliony i specjalny kod. Pieniądze czekają do współczesnych czasów i spadkobiercy nic a nic o nich nie wiedzą.

Podoba mi się bardzo jak autorka plastycznie opisuje otaczającą rzeczywistość. Wszystko w tej książce opisano jest bardzo klarownie i mimo bardzo pogmatwanych koligacji rodzinnych i wielu wątków czytelnik śledzi fabułę w komfortowych warunkach i nie zatrzymuje się w czytaniu na zastanawianie kto, gdzie, z kim i dlaczego.

To kolejna książka o rodzinie Orłowskich którą przeczytałam, ale przyznam Wam szczerze, że poprzednie mnie zachwycały a ta niestety strasznie mnie zawiodła. Do tej pory uważałam, że Danka Braun to nietuzinkowa autorka pisząca świetne książki. A tym razem nie jestem zachwycona, czekałam tylko aż się skończy kolejna strona i dotrwam do końca książki.

Niby wszystko było tak samo, ci sami dobrze znani bohaterowie, miejsca te same, charaktery  te same a jednak coś było nie tak, nie ciekawie i bardzo nudno… Może to fakt, że pani Danka część fabuły przeniosła w czasy wojny? Nie wiem, jednak coś mi w tej części nietuzinkowej sagi o rodzinie Orłowskich nie pasowało.

W ramach sagi ukazały się:
1. „Historia pewnego związku” Danka Braun
2. „Historia pewnej niewierności” Danka Braun
3. „Historia pewnego narzeczeństwa” Danka Braun
4. „Nie zabijaj mnie, kochanie” Danka Braun
5. „Zabójczy urok blondynki” Danka Braun
6. „Historia pewnej rozwiązłości” Danka Braun
7. „Krwawy medalion” Danka Braun

Dziękujemy wydawnictwu Prozami za egzemplarz książki „Krwawy medalion” do recenzji.

prozami