„Bóg liczy łzy kobiet. Prawdziwa historia kobiety zgwałconej przez sowieckiego „oswobodziciela” zdecydowała się wbrew wszystkich wychować jego dziecko”

Historie życia tej kobiety trzeba poznać, i chociaż to trudna literatura pozwala żyć w przekonaniu, że każda krzywda może okazać się początkiem czegoś dobrego. Tutaj życia niewinnego dziecka.

bog-liczy-lzy-kobiety„Bóg liczy łzy kobiet. Prawdziwa historia kobiety zgwałconej przez sowieckiego „oswobodziciela”, która zdecydowała się wbrew wszystkich wychować jego dziecko” jest bardzo malutką książką. Opisuje ona historię jednej kobiety, a tak naprawdę są to losy wielu polskich ale nie tylko kobiet  podczas i tuż po II wojnie światowej – doświadczyły one brutalności i bestialstwa czerwonoarmistów.

Pelagia, bohaterka książki zachodzi w ciąże w wyniku gwałtu ze swoim oprawcą. W tamtym czasie aborcja była powszechnie akceptowalna, były kobietą doradzane. Bohaterka jednak nie potrafi odebrać życia małej bezbronnej kruszynie mimo że jest dziełem bandyty.

Bohaterka w książce opowiada swoją historię, opowiada o swoim życiu i o tak okrutnej dla niej przeszłości. Dlatego książka mówi o wartościach i o tym co tan naprawdę w życiu jest najważniejsze, udowadnia, że mimo trudnych doświadczeń czy też zła które jej wyrządzono można być dobrym.

Co ważne, całą opowieść poprzedził rys historyczny który przybliża czytelnikom skalę na jaką czyniony był proceder gwałtów których dopuszczali się oswobodziciele.

Książka Małgorzaty Okrafki- Niedzy jest prawdziwą i przerażającą opowieścią o nadziejach które się traci, o miłości, o wojnie i strachu z nią związanym ale o układaniu życia w powojennej rzeczywistości.
Jest to także obraz rodzącej się miłości  matki do dziecka które jest owocem ogromniej krzywdy.

Historie życia tej kobiety trzeba poznać, i chociaż to trudna literatura pozwala żyć w przekonaniu, że każda krzywda może okazać się początkiem czegoś dobrego. Tutaj życia niewinnego dziecka.

Dziękujemy wydawnictwu Fronda za egzemplarz książki.

logo fronda