„Pomyśl, zanim pomyślisz”. Robert DiYanni

Autor książki chce przekonać czytających, że warto jest kształtować swoja osobowość, dbać o ciągły rozwój – uczyć się całe życie. Robert DiYanni podpowiada nam jak osiągać to po zakończeniu formalnej edukacji.
Książka w bardzo czytelny sposób przybliża czym jest myślenie kreatywne i krytyczne.

pomyslKsiążka jest poradnikiem w jaki sposób można kształtować swoje umiejętności tworzenia, mówi o tym dlaczego warto inspirować się innymi, że warto podglądać przetwarzać ale też doceniać innych , autor mówi też że warto popełniać błędy ale trzeba widzieć w nich więcej niż tylko porażkę, zachęca nas to rozumienia ich jako kolejną życiową lekcję. DiYanni przekonuje też, że takie myślenie wpływa na lepsze relacje z ludźmi, wzbogaca też intelektualnie oraz emocjonalnie.

Każdy rozdział zakończony jest ćwiczeniami i pytaniami które systematyzują wiedzę i utrwalają nowy sposób podejścia do otoczenia.
Bardzo cieszy, że książka naukowa została napisana prostym językiem. Dlatego jest bardzo dobrą lekturą dla licealistów ale przede wszystkim jest to lektura dla studentów. Ale też warto by sięgały po nią absolwenci uczelni wyższych.

Ta książka przekonuje, że twoja inteligencja jest sumą nawyków twojego umysłu. Ważne jest jak te nawyki wykorzystujesz do rozwiązywania problemów.

Uważam, że warto jest przeczytać tą publikację. Może warto aby zamiast dokładania kolejnych godzin jakiś przedmiotów które nie rozwijają uczniów, zamienić je na naukę o myśleniu jako procesie który prowadzi do samorozwoju.

Książkę przeczytałam bardzo szybko i bardzo mnie cieszy że PWN wydaje książki o samorozwoju i o myśleniu. Dobrze, że pokazuje, że samodzielne myślenie i myślenie logiczne jest przydatne i możliwe do nauczenia.

Wydanie: Warszawa, 1, 2016
Autor: Robert DiYanni
Tłumacz: Małgorzata Guzowska
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
Data premiery: 12.08.2016

Dziękujemy Wydawnictwu PWN za udostępnienie egzemplarza książki do recenzji.

PWN-logo