„Niemoralna propozycja”- lepszy film czy książka?

Oglądaliście film „Niemoralna propozycja” którego reżyserem jest Adrian Lyne? My tak i bardzo on nam się podobał. Bardzo byłyśmy ciekawe tego jak bardzo książka różni się od ekranizacji kinowej. Niestety okazuje się że bardzo. Dlaczego? 

niemoralna

Fabuła jest taka.
Młode, kochające się małżeństwo Kane’ów wyjeżdża do Las Vegas, by przy stole hazardowym spróbować urzeczywistnić mit o wielkiej wygranej. W kasynie przypadkowo poznają przystojnego, arabskiego multimilionera, Ibrahima Hassan. Chcąc udowodnić, że za pieniądze można wszystko kupić, Ibrahim składa Kane’owi propozycję „nie do odrzucenia” – za jedną noc spędzoną z jego piękną żoną Joan wypłaci mu milion dolarów.

Historia zawarta w „Niemoralnej propozycji” jest bardzo dobrym sposobem na pokazanie jak wielką wartością w życiu człowieka są pieniądze. Jak one rządzą światem. Książka jednak zwraca naszą uwagę na takie wartości jak miłość, oddanie i szczerość, których jak się okazuje nie można kupić.

Czy jedna noc warta jest miliona dolarów?
Pozbawione perspektyw małżeństwo próbuje szczęścia w kasynie w Atlantic City. Ona, Joan, jest absolutnie zachwycająca, co przyciąga uwagę multimilionera, który może kupić wszystko, na co tylko spojrzy. Ale czy może także kupować ludzi? Może „mieć” Joan?

Książka niestety bardzo mnie zawiodła. Film przedstawiał piękną historię, książka już tak pięknie nie przedstawia emocji. Zawiodłam się. Książka ma mały format, nie jest gruba, litery są duże i szybko się ją czyta. Jednak  fabuła wydaje się niemiłosiernie rozwleczona. Bohaterowie są nijacy, niespecjalnie możemy się z nimi utożsamiać i nie wywołują w większych emocji. Ot książka którą się czyta, nie zapamiętuje.

Dziękujemy wydawnictwu za możliwość porównania książki z filmem….

Wydawnictwo Replika

Wydawnictwo Replika